Tuning REDAKCE

Bugatti Atless – dva v jednom (30.06.2011)

NOVINKY – Cesta od konceptu k reálnému vozu je velmi dlouhá a v případě legend ještě delší. Lancia Stratos se však nakonec začala prodávat, i když ve velmi omezeném množství. Krásné a legendární vozy tak mají u zákazníků otevřené dveře a koncept Bugatti Atless může být dalším z nich.

Novinka je dílem kanadského průmyslového designéra Amadou Ndiayea a vzdává hold dvěma nejslavnějším typům Bugatti. Type 35 a Type 57 Atlantic jsou povážovány za nejkrásnější bugatky v celé historii automobilky. Bugatti Atless má být vozem, který je spojením těchto dvou legend.

Možná z toho důvodu je design nového konceptu velmi netradiční. Model Atless má být velkým grand turismem i závodním vozem. Dvousedadlové GT by mělo mít samostatné šasi, lehkou karoserii a výkonný motor. Pokud by se projektu ujmula samotná automobilka, výkon by rozhodně nebyl problém, investovat do novinky se však nikomu chtít nebude, zvlášť když v současné době vrcholí přípravy pro výrobu modelu Galibier. Ten na rozdíl od dlouhé řady vozů kupé nabídne čtveřici dveří a ultraluxusní provedení.

Ovšem Atless má něco, co by nikdo nečekal. Jednotlivé panely lze z vozu sundat tak, aby vznikl lehký dvoumístný speedster. A to je argument, který by měl investory přesvědčit. Zákazník totiž dostane dva vozy v jednom, a to nikoliv v provedení kupé-kabriolet tím, že se sundá plechová střecha. V tomto případě se změní i styl automobilu.

Inovativní koncept je zatím ve stádiu skic, ale velmi rychle se může stát skutečností. I kdyby to měl být automobil jednoho exkluzivního kusu.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

 

Bugatti Atless – dva v jednom

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek