Tuning REDAKCE

Bugatti Continental - Big Bang (17.12.2006)

Bugatti Continental - Big BangTUNING – V Bentley Continental GT budete v Praze patřit ke špičce. Luxusní kupátko svalnatých tvarů je v sérii velice vkusným doplňkem milovníků sportovních automobilů. Designérům ze studia Lew Design však image GéTéčka nevoní. Rozhodli se, že z vozu vytvoří něco víc: Bugatti. A tady vlastně začíná příběh úpravy, jejíž výsledek se honosí názvem Big Bang.

Jakmile se poprvé podíváte na fotografie, budete litovat, že se chlapci z Lew Design neinspirovali maskou u Audi, ovšem potom by nemohli za úpravu požadovat tolik, kolik požadují. Přední světlomety jsou z Audi Q7 mezi nimiž je otvor, který důvěrně známe z Bugatti Veyron. To že celkově vůz působí extra luxusně nezajišťuje nová příď, ale líbivá splývavá záď mohutného kupé. S trochou subjektivního dojmu lze říci, že Big Bang je zprzněný model Bentleye. Ovšem pozitivní je, že Big Bang bude natolik ojedinělým vozem, že již dnes má zajištěnou exkluzivitu.

Deficit na přídi však úprava vyrovnává v zadních partiích. Zde se pánové z Lew Design trefili do černého a vlastně možná stačilo upravit záď a pohrát si se spojlery Bentleye a velice vkusná úprava by byla na světě.

Pod kapotou bije šestilitrový dvanáctiválec s výkonem 650 koní. Zde úpravci udělali velký kus práce, sériová verze vozu má 560 koní. Upravené musely být kvůli navýšení výkonu brzdy a změn doznal i podvozek, který upravili inženýři od firmy Eibach. Šest set padesát koní pošle tento vůz z nuly na stovku za 4,5 vteřin a dosáhne maximálky 330 km/h. Za sedm milionů si tak můžete koupit vůz, který je jedinečným ve svém segmentu a naprosto originálním, co se týče vzhledu.

My ovšem raději zkusíme zavolat pánům, aby udělali tutéž úpravu, ovšem vynechali úpravy předních partií a název Big Bang také velice rádi oželíme.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Bugatti Continental - Big Bang

 

Bugatti Continental - Big Bang

 

Bugatti Continental - Big Bang

 

Bugatti Continental - Big Bang

 

Bugatti Continental - Big Bang

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek