Tuning REDAKCE

C16 Speedster Callaway Cars (25.07.2007)

C16 Speedster Callaway CarsTUNING - Vozy Corvette se poslední dobou stávají terčem nejrůznějších úpravců, kteří ze základu amerického supersportu staví své vlastní vozy s jedinečným designem. Dalším v řadě je úpravce Callaway Cars, který vytvořil model C16 Speedster. Vůz bude oficiálně představen na akci Pebble Beach Concours d´Elegance 19. srpna.

Callaway C16 Speedster navazuje na vůz z roku 1998 C12 a originál z roku 1990. Firmu založil Reeves Callaway, který řekl: "Callaway Cars slaví dvacáté výročí s Corvettou, samotná firma existuje již třicet let." O tom, že je C16 speciál se vším všudy, hovoří fakt absence předního skla. To nahrazují dva nízké větrné štíty, které zajišťují, aby proudící vzduch neobtěžoval posádku.

Karoserie, která ve svých útrobách skrývá sedmi set koňovou bestii, je vyrobena podle návrhu Callawaye a podle siluety je jasné, že designér hledal inspiraci ve vozech z šedesátých let. Motor má obsah 6,2 litrů a s výkonem 700 koní dokáže sprintovat z nuly na stovku za 3,2 vteřin a dosáhnout maximálky 336 km/h.

Vůz obouvá devatenácti palcová kola vepředu a dvaceti palcová vzadu. O zpomalení vozu se starají šesti a čtyř pístkové brzdiče.

Cena vozu začne na 305 tisících amerických dolarů. První vůz bude prodán v rámci premiéry v Pebbler Beach. Ostatní budou v prodeji na podzim tohoto roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

C16 Speedster Callaway Cars

 

C16 Speedster Callaway Cars

 

C16 Speedster Callaway Cars

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek