Tuning REDAKCE

Car Line BMW Z4 (08.12.2004)

tuning-aktuality/09_12_2004_bmw/logo_bmw_01Car Line BMW Z4

Mnichovská automobilka se těší velké přízni. A to jak ze strany zákazníků, tak úpravců. Úpravce Car Line ze Sinsheimu v Německu se vrhl na roadster BMW Z4, aby ho podrobil omlazovací kůře v podobě několika zásadních zásahů. Tím největším je otevírání dveří ve stylu Lamborghini, což u kabrioletu vyvolává vlnu nadšení všude, kde je tento výjimečný vůz spatřen.

Samozřejmě, systémy otevírání dveří jsou běžné i u nás. Díky své ceně se však tento systém neobjevuje tak často a každý majitel svého vozu s tímto druhem otevírání dveří může být hrdý na tuto úpravu. Pokud se ale podíváme na tento vůz ze všech stran, zjistíme, že výjimečné jsou i jeho proporce. A to díky zajímavým novým spojlerům a velmi decentnímu křidélku na zádi.

Pod kapotou dřímá třílitrový řadový šestiválec, který dokáže vyvinout 258 koní, což je oproti sériové verzi o dvacet sedm koní více. S typickou Bangleovou maskou dnešní doby tak dokáže pokořit své „žraločí“ předchůdce.

Přestavba sériového otevírání dveří na sexy otevírání šikmo do vzduchu vyjde majitele Z4ek na celých 1500 euro, což je ve srovnání s jinými systémy celkem levná záležitost.

Zadní části vozu dominuje rozměrný spojler s intergrovanými otvory pro 2x2 koncovky výfuku. Výměna tlumícího systému zapříčinila snížení vozu o pětapadesát milimetrů a tím se zlepšily také jízdní vlastnosti. Tomu napomáhají také devatenáctipalcová kola.

Více informací k vozu nemáme, ale pro první seznámení a pro případnou inspiraci rozhodně budou stačit.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/09_12_2004_bmw/1

 

tuning-aktuality/09_12_2004_bmw/2

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek