Tuning REDAKCE

Carlsson Aigner CK65 (17.09.2007)

Carlsson Aigner CK65 Eau RougeTUNING – Není to poprvé, co se do tuningu pustil slavný módní návrhář. Měli jsme tu Lamborghini od Versace a Ettien Aigner je další v řadě, který byl osloven pro vylepšení technického díla. Tentokrát návrháře oslovila firma Carlsson, která se pustila do úprav již tak povedeného Mercedesu Benz CL65 AMG. Carlsson však vedle úpravy exteriéru a interiéru citelně zasáhla do motoru, ze kterého vymačkala sedm set koňských sil.

Nejdříve se ale podíváme na práci návrháře Aignera, který si vzal do parády návrh lakování karoserie luxusního kupé v barvě tmavě červené (vínové) a černé. Mnohem zajímavější kreaci však vytvořil v interiéru, kde využil příjemných materiálů alcantary a kůže. Nápaditost zde představuje využití několika odstínů vínové a fialové barvy doplněných dřevěným a hliníkovým obložením. Vše je nadprůměrně kvalitní a působí naprosto luxusně.

Pod kapotou se nachází šesti litrový dvanáctiválec, který už v nastavení od AMG má 612 koní. Carlsson se pustil do výměny turbíček, výfukového systému, řídící jednotky a dalších dílů, aby dosáhl atraktivního výkonu 700 koní. S takovým nastavením může Eau Rouge sprintovat z nuly na stovku za 3,9 vteřin a dosahovat maximální rychlosti 320 km/h.

Technici z tuningové firmy však zasáhli také do podvozku. Snížení o 30 milimetrů doplňuje použití jednadvaceti palcových kol. Sportovní nastavení vozu pak zajišťují tlumiče C-Tronic.

Cena vozu byla stanovena na 365 tisících euro.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Carlsson Aigner CK65 Eau Rouge

 

Carlsson Aigner CK65 Eau Rouge

 

Carlsson Aigner CK65 Eau Rouge

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek