Tuning REDAKCE

Carlsson C25 - super GT (28.01.2010)

TUNING – Společnost Carlsson dostála svému slibu a v březnu tohoto roku předstaí svůj supersport na ženevském autosalonu. Jeden z nejdůležitějších motoristických momentů tohoto roku se tak uskuteční díky odhalení Carlssonu C25, prvního vozu, který vyvinula firma Carlsson. Do této doby se totiž zabývala především úpravami automobilů Mercedes-Benz. Věrná svému vzoru, implantovala svému supersportu spoustu dílů z Mercedesu.

Pod kapotou najdeme mohutný šestilitrový dváncitválec, který byl nejdříve určen pro Mercedes-Benz SL 65 AMG. Výkon 753 koní je velmi vypovídající a pravděpodobně se nebudeme divit ani točivému momentu 1 320 Nm. Skicy napovídají, že základem vozu se stal model SL. Na první pohled je však jasné, že design je naprosto odlišný, ačkoliv jistá podobnost s vozy Mercedes-Benz tu jistě je. Carlsson připravuje zajímavou nabídku barev a interiér z bizoní kůže.

Pokud se vrátíme k výkonu vozu, pak se můžeme těšit na zrychlení na stovku za 3,7 vteřiny. Maximální rychlost by měla dosahovat hodnoty 353 km/h. Technologicky na tom tak nebude špatně. Nechybí ESP, ABS, airbagy či inteligentní podvozek C-Tronic. Design dovrší dvaceti palcová kola, pod kterými najdeme velmi výkonné brzdy.

Carlsson prozradil, že vyrobí pouze 25 kusů modelu C25. Navíc nehodlá do jedné země prodat více než jeden kus. Více informací a také cenu očekáváme na ženevském autosalonu při světové premiéře nového supersportu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Carlsson C25 - super GT

 

Carlsson C25 - super GT

 

Carlsson C25 - super GT

 

Carlsson C25 - super GT

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek