Tuning REDAKCE

Carrera po kůře od TechArtu (11.05.2005)

Carrera TechArtSoučasně se začátkem prodeje nové série 997 Porsche 911 Carrera nabízí TechArt rozsáhlý tuningový program. Německý tuner nabízí tuning pro oba vodou chlazené šestiválcové motory Carrery a Carrery S, a to ve verzi coupe i cabriolet. Nové power kity od TechArtu obsahují sportovní vzduchový filtr a nově naprogramovanou elektroniku motoru. Kity jsou připraveny pro motory o obsahu 3,6 i 3,8 litru. Po instalaci těchto power kitů se může majitel Porsche těšit z dalších dvaceti koní navíc.

Vlastnosti vozu se zlepšily v závislosti na váze vozu a typu pneumatik v akceleraci z nuly na sto o více než půl sekundy. Maximálka byla zvýšena o nějakých 5km/h. Do hry se zapojil také výfuk, který je dosupný v několika variacích. Výfukový systém zde opět hraje roli zvyšovatele výkonu a je jen na zákazníkovi, který z nabídky si vybere.

Porsche to ale není jen o zvyšování výkonu. V okolí Stuttgartu se jich pohybují tisíce a vybrat to nejlepší není jednoduché. Proto designér a úpravce TechArt připravil pro líbivý sporťák aerodynamický kit. Přední spojler důrazně vykresluje sportovní ambice vozu a zároveň redukuje aerodynamický zdvih, takže přispívá dalšímu zlepšení přímé stability ve vyšších rychlostech.

Boční prahy dávají kupé delší a hladší vzhled. Zadní spojler optimalizuje efekt zatahovacího sériového zadního spojleru a propůjčuje kabrioletu mnohem více fascinující vzhled.  Firma navíc vyvinula zadní difuzér pro modely 997, které rozšiřují zadní část vozu a poskytují ničím nerušený prostor pro dvě oválné koncovky výfuku.

Pokud už někdo z vás teď přemýšlí, že svého nového miláčka svěří do rukou chlapíku z TechArtu, tak se nechte nalákat také na kola. Firma propůjčuje vozu nezaměnitelný vzhled díky kolům z lehkých slitin TechArt Formula o velikostech od 18 do 20 palců. Doporučenými pneumatikami josu ContiSportContact 2Vmax o velikostech 235/30 a 305/25 o rozměrech 20 palců.

Na řadu se dostávají tlumiče. I zde firma zasáhla a nabízí v sadě sportovní pružiny pro snížení vozu o 30 mm. Ve spojení s tlumiči TechArt Vario (ve spolupráci s Bilstein) se zlepšuje také schopnost vozu na vozovce. Brzdy se dočkaly osmipístků a 365 nebo 380 milimetrových brdových kotoučů.

Interiér je dolazován až podle požadavků zákazníků a firma slibuje velice rozličnou nabídků barev a designů.

Porsche 997 se dočkalo té správné omlazovací kúry. Nic naplat, že v českých zemích budeme rádi za shlédnutí alespoň několika nových modelů v základním sériovém provedení.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Carrera TechArt

 

Carrera TechArt

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek