Tuning REDAKCE

Cayenne Turbo Gladiator (12.10.2009)

TUNING – Porsche Cayenne patří bezesporu k nejčastěji upravovaným velkým SUV. Navzdory své vysoké ceně si ho vybírají tuningové firmy jako objekt zájmu pro zajímavou úpravu, po které mohou vlastníci vozů Cayenne sáhnout. Nejinak je tomu v případě společnosti ENCO Exklusive, která připravila modifikaci v podobě Cayenne Gladiator 700 GT biturbo. A jak už název napovídá, Cayenne  se v tomto případě opravdu pyšní výkonem 700 koní. .

Na první pohled není až tak moc extrémní, jak tomu bývá u jiných firem. Jakoby u ENCO vzali tužku a pomalu zlehka začali Porsche rozšiřovat a nabalovat novými liniemi, až jim vyšla nikoliv decentní, ale pohledná úprava, která se pyšní černým lakem. Červené doplňky jsou pak více než jen očekávané. Stačí se podívat na masivní 23 palcová kola, která obouvají pneumatiky o rozměrech 315/25. Ta se chlubí černým a červeným provedením.

Aerodynamický kit Gladiator sestává z předního a zadního spoileru, bočních prahů a střešního spoileru. Zadní spoiler má nový difuzor, ve kterém našla místo dvojice koncovek výfuků. Přesně uprostřed.

Osmiválec pod kapotou se dočkal biturba a dalších blíže nespecifikovaných úprav. Výsledkem je výkon 700 koní a 850 Nm točivého momentu. Z nuly na stovku může těžkopádný Cayenne sprintovat za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost činí 290 km/h. Se zvýšením rychlosti přišly na řadu brzdy a podvozek. Úpravený může být na přání zákazníka také interiér.

Cena úpravy zatím nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Cayenne Turbo Gladiator

 

Cayenne Turbo Gladiator

 

Cayenne Turbo Gladiator

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek