Tuning REDAKCE

Češi čekají na kabriolet (16.07.2007)

NOVINKY – Automobily se stahovací střechou se v České republice stávají hitem. Milovníků větru ve vlasech přibývá. Samozřejmě tomu velmi přispívá nová generace vozů s pevnou skládací střechou, se kterými lze jezdit i v zimě a poskytují i jistý prostor v nákladovém prostoru, který přesvědčí i zapřísáhlé praktiky. Češi smutní po otevřeném českém voze. Zatímco za první republiky a v padesátých letech byly kabriolety českých značek in, dnes už téměř padesát let žádné kabrio nemáme. A o úpravách vozů Favorit a Felicia od firmy MTX hovořit ani nebudeme. Automedia zveřejnila možnou podobu nové Fabie, která by mohla být vyráběna i bez střechy.

Nová Fabia je v tuto chvíli dostupná pouze v pětidveřové verzi. Hovoří se o nástupci kombíku, sedan se prý prodávat ani vyrábět nebude. Sportovní verze RS je zatím nejistá, ale v zákulisí se hovoří i o třídveřovém kompaktu. Škoda Auto mlží a podle dostupných informací se plně věnuje Fabii Combi a nástupci Superbu.

O tom, jaký hlad je po českých sportovních vozech, ukázal naprosto jednoznačně koncept Joyster. Pokud by Joyster byl vyráběn ve dvou karosářských verzích, určitě si najde více zákazníků než „obyčejná“ Fabia kabrio. Nemáme žádnou informaci o budoucnosti otevřených vozů, jisté ale je, že hlad je obrovský a automobilka si je toho vědoma. Co na to koncern VW?

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Automedia

 

Češi čekají na kabriolet

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek