Tuning REDAKCE

Český Tuning - Zlatá Rybka (27.05.2005)

Alfa Romeo - Golden NugetUž jste někdy chtěli vyhrát na nějakém srazu ten pohár, co získávají ta nejlepší auta? Ano? Tak si představte, že celou zimu pracujete v garáži na něčem, o čem doufáte, že to někdo ocení. V Jindřichově Hradci se poprvé v této sezoně objevila zlatá Alfa Romeo a ti, kdo si ji všimli loni, letos nemohli uvěřit. Hodiny práce zde však byly velmi oceněny. Franta, který je majitelem zlatého vozu, získal zlato. Nejlepší tuning srazu v Jindřichově Hradci nyní mohou vidět všichni, kteří nás pravidelně čtou.


Exteriér ve zlatě

Franta je jedním z těch lidí, které mohu. Přátelský a naprosto pohodový kluk, který si nehraje na největšího borce na zemi. Tvrdě pracoval na tom, aby obohatil naši českou scénu o pořádnou raritu. A ta se mu opravdu povedla. Hlavní změnou oproti loňskému roku je mnohem větší robustnost. Maska dostala oživení díky světlometům z Audi A4 ročník 2001. Těm musel majitel také přizpůsobit přední spojler. Za rozšířením karoserie ve přední části pak následovala ta zadní. Čisté linie prahů jsou v profilu obloukové, což vytváří naprosto netradiční pojetí a zároveň odtrhují pozornost od hranatých linií dveří a celé střechy.

Záď se honosí obrovským spojlerem a víko kufru zdobí hliníkové křídlo KOSEI v barvě karoserie. Bočnice jsou pochromovány. Chrom se odráží také na stíračích a emkových zrcátkách. Ovšem největší viditelnou plochou s chromem jsou hliníková kola. Ta jsou obutá v pneumatikách Dunlop Sport 3000 o rozměrech šestnáct palců 215/35 vzadu a 195/40 vepředu. Přední kola jsou opatřeny třícentimetrovými rozšiřujícími podložkami. Zadní kola se pyšní neuvěřitelnými šesticentimetrovými podložkami na každé straně.

Zadní světla zůstala původní. A i když jsou dnes v módě světla čirá, tyto velice vozu sluší a nijak mu neubírají na kráse. Lak je odstínem zlaté, ale v garáži a při zatažené obloze vůz mate podivným nádechem zeleně. A teď přijde ta nejdůležitější informace. Určitě jste se během čtení tázali, která firma je autorem spojlerů a prahů. Zde patrně zklamu některé čtenáře, neboť Franta si všechny spojlery vyráběl a tvaroval sám. Ve stylu „made in home“ se pak nese i interiér, který je v českých zemích naprosto unikátní.

Interiér ze sci-fi?

Své know how Franta jen tak neprozradí, ale interiér je fantastický. Přístrojová deska v modré metalíze je autorským kouskem se vším všudy. Budíky jsou zasazeny uprostřed s velkým sklonem k řidiči. Rámování je opět pochromované. Volant Victor o průměru 32 centimetrů je také pochromovaný a chrom lze nalézt i na krytu náby. Zavírání dveří zdobí chromované kobří hlavičky a hlavici řadící páky vytřídala stylová lebka.

Rádio Alpine je předsazeno před budíky ve stylu kosmické lodi. To vyživuje přes tři zesilovače Magnat Xcite 801 dva kompaktní reproduktory Alpine ve dveřích, dva ovály Alpine v zadní části vozu a dva třiceticentimetrové bassáky Magnat. Výkon aparatury je 136 dB. Pokud se ptáte, kam zmizely veškeré ovladací udělátka, pak musíte hledat na střeše vozu. Do vozu se dostane majitel pouze s dálkovým ovladačem, na který je zapojen odskok u dveří řidiče. Startování pak probíhá přes startovací tlačítko. Vychytávka se vším všudy.

Ochranný rám zde splňuje bezpečnostní normy a sportovní sedadla se starají o nezaměnitelný pocit z jízdy. Z laminátu si Franta vyrobil i obrovskou hudební stěnu, která hostí dvě "NOS" bomby, které jsou napojeny přímo do motoru. Opět vlastní výroba. Výplně dveří v modré barvě zdobí chromové lišty a držáky reproboxů jsou opět Frantovým originálem. Místo nad kufrem zaplnilo stylové víko, které je zároveň nosičem dvou zesilovačů. Pod ním nalezneme dostatečně velký zavazadlový prostor, i když na kočárek to není.

Motor ze sériovky

S motorem se toho moc nedělo. Jde o sériovou 1,6ku. Snížená hlava, vzduchový filtr a výfukový systém s tlumiči a koncovkami Laityng. Aby i zde byl Franta originální, změnil systém otevírání kapoty vozu. Výkon vozu dosahuje stáda o 138 koňských hlav. Maximálka je 230 km/h a na stovku se automobil dostane za 8,6 sekund.

K důležitým informacím se řadí také ta, která hovoří o původním voze. Ti, kdo z vás ještě hádají, o jaký jde vůz, pak věřte, že takto k nepoznání změnil Franta Alfu Romeo 33.

 

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

Alfa Romeo TUNING  Pár obrázků Golden Nuget

Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING
 
Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING
 
Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING
 
Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING
 
Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING
 
Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING Alfa Romeo TUNING

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek