Tuning REDAKCE

Chopster od Rinspeedu (18.08.2004)

loga/autoklubChopster: další pecka od Rinspeedu

Objevila se jedna jediná fotka a už o něm opět mluví celý svět. Po zdánlivě nejistém kroku automobilky Porsche vytvořit klasice velkého bratra se zdá vše naprosto v pořádku a i v Čechách se Cayenne prohání na drncajících dálnicích. Jenže Rinspeed si dal na chvilku timeout od vývoje šílených povozů typu Splash a brutálně upravil právě německého hřebce. A pozor není to jen tak ledajaká úprava, protože u Cayennea se Rinspeed inspiroval opravdovou americkou ikonou, Hotrodem.

Risnpeed si už několikrát vzal na paškál vozy Porsche a vytvořil mezi jinými například superpick-up offroad Porsche Bedouin na základě Porsche 911 Turbo. Rinspeed Chopster se alespoň podle fotografie zatím nepodobá jedinému Cayennovi, který jsme kdy mohli vidět. Zvláště oranžové lakování vozu dodává na neuvěřitelné robustnosti a obrovská kola jeho sílu jen potvrzují.

Americké hotrody byly specialitou už v třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Charakterizuje je obrovský silný motor a stylizace karoserie, která je vždy pozměněna k vlastníkově indivitualitě. Největším zásahem do karoserie v případech hotrodů je však vždy seříznutí střechy. A Rinspeed přistoupil na americká pravidla a výsledkem je čistokrevný hotrod, který dramaticky změnil tvář rodinnému luxusnímu vozu.

Když se podíváme trochu pod kůži tomuto oranžovému ďáblíkovi, zjistíme, že je postaven na třiadvaceti palcových kolech. Motor osmiválec o obsahu 4,5 litrů dokáže vyvinout 450 těch nejdivočejších koní a díky tomu dokáže pokořit nulu na stovku za 5,6 vteřin. Maximálka se pohybuje kolem 290 km/h, což na německé dálnice bohatě stačí.

Rinspeed Chopster je bezesporu událostí na tuningové scéně a pokud byste byli natolik nadšení a chtěli si tohoto drobečka koupit, odhadovaná cena se bude pohybovat mezi 325 – 375 tisíci euro.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

tuning-aktuality/18_08_2004_rinspeed/logo_rinspeed_02

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek