Tuning REDAKCE

Chystá BMW sérii 2? (26.07.2012)

NOVINKY – BMW chystá expanzi vozů Mini, podle posledních informací však rozšíří také řady svých modelů o novou třídu 2. Řada 1 se rozrostla z hatchbacku o kupé a kabriolet. K mání je i ve verzi M. Velmi aktivně se hovoří o znovuzrození legendárního modelu M1, zatím však není jasné, jak bude vypadat. Velmi očekávané jsou elektrické modely, které u vedení automobilky už dostaly zelenou. Kdo by tedy měl chtít dvojkovou řadu a proč?

BMW si myslí, že mezi jedničkovým a trojkovým „bavorákem“ je mezera. A ta mezera má vypadat jako mini van, model který by byl praktický a atraktivní. Pravděpodobně něco, co nabízí Audi u svého modelu A2. Jenže právě tento vůz má být nabízen coby elektrický model a v premiéře se má představit už v září na Paris Motor Show. A ten má být ve stejné velikosti jako vozy v sérii 1.

Podle všeho v jedničkové řadě zůstane hatchback nebo minivan a současné modely kupé a kabriolet se přejmenují, respektive povyrostou o číslo 2. Je ale také možné, že BMW připraví úplně novou řadu s novým počátečním písmenem.

Máme k dispozici fotografii vytvořenou ve photoshopu, kterou má na svědomí brazilský server Auto Projecoes. Prodloužené dveře prozrazují, že jde o vůz větší než je jedničkový kabriolet. Jestli však BMW bude nástupce současných modelů prodávat v nové řadě, dozvíme se to pravděpodobně ještě letos.

Ať už se modelová řada rozroste jakkoliv, vždy z toho bude profitovat zákazník. Tedy pokud s nárůstem několika centimetrů nenaroste u možné dvojkové řady i cena.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.


-jj-
Foto: Archiv


 

Chystá BMW sérii 2?

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek