Tuning REDAKCE

Citroen C-Métise (12.09.2006)

Citroen C-MétiseNOVINKY – Francouzi se zase zbláznili. Nedávno Peugeot prezentoval svůj koncept 908, který spojoval supersport s luxusní limuzínou. Citroen nezůstává pozadu a v Paříži představuje koncept C-Métise. Futuristické tvary hladí všechny nekonvenční milovníky automobilů a ukazují, co všechno umí automobilový design. A ačkoliv vypadá jako supersport, automobilka o něm hovoří jako o hatchbacku.

Automobil, který má na šířku plné dva metry, nabízí vertikální otevírání předních i zadních dveří. Po vzoru Mazdy RX8 se karoserie obešla bez prostředního B sloupku, což umožňuje pohodlné nastupování na přední i zadní sedadla.

Dle nejnovějších trendů bude vůz poháněn hybridním systémem, v tomto případě jde o naftový šestiválec s výkonem 204 koní. Další dva elektromotory disponují výkonem 21 koní.

Pokud bude posádka chtít ušetřit, malé elektromotory si poradí s automobilem pouhé tři kilometry, a to ještě při omezené rychlosti 30 km/h. Citroen s tímto modelem nastavuje vysokou laťku a pokud se společně s Peugeotem 908 dostane na vozovku, pak na silnicích nastane skutečná revoluce automobilového designu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Citroen C-Métise

 

Citroen C-Métise

 

Citroen C-Métise

 

Citroen C-Métise

 

Citroen C-Métise

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek