Tuning REDAKCE

Citroën chystá novinky (16.11.2011)

NOVINKY – Citroën se po vzoru ostatních evropských automobilek snaží co nejvíce rozšířit svou nabídku. Značka DS už dnes čítá s třemi modely, na trhu jsou dostupné DS3, DS4 a DS5. Úspěch antiretro modelu DS3 je tak velký, že francouzský výrobce uvažuje o dalších přírůstcích. Zatím jsou však informace zahaleny v mlze a Citroën se k fámám nechce vyjádřit.

Prvním modelem, který se má vyrábět, má být vůz založený na konceptu Metropolis. Ten jsme obdivovali v roce 2010 na autoshow v Šanghaji. Limuzína o délce 5,3 metrů a pouhých 1,4 metru výšky uchvátila každého byznysmena, který není zaslepen vozy Audi, BMW a Volkswagen. Koncept tehdy nabídl zajímavou motorizaci s dvoulitrovým šestiválcem pod kapotou o výkonu 272 koní.

Šéf plánování Citroënu, Thomas d´Haussy, sdělil, že vlajková loď typu Metropolis bude primárně určena pro čínský trh. V Evropě ho prodávat nechce a důvodem má být neúspěch limuzín koncernu PSA v Evropě. Marná snaha jakkoliv komentovat, že předtím v ruce neměli Metropolis. Evropský luxusní segment tak zůstane zastoupený tradičními evropskými vůdci.

Co naopak Evropa podle d´Haussyho dostane, je další vůz DS. Obrovský úspěch Fiatu 500 přesvědčil vedení Citroënu o nutnosti připravit luxusní městské mini. Na scéně by se tak měl objevit upravený model C1. Ponese označení DS1 a bude postaven na druhé generaci modelu. Plánovaná premiéra je příští rok na autosalonu v Paříži.

Hovoří se i o hybridu, zatím však žádné jasné informace nemáme. Krátce se můžeme zastavit u modelů DS Racing, zde se d´Haussy vyjádřil ve smyslu, že šlo o velmi úspěšný projekt. „Mohli jsme prodat více než 2300 kusů, které jsme naplánovali v limitované edici,“ řekl Thomas d´Haussy. Jestli se s přídomkem Racing objeví i další verze, zatím nevíme.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 15%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek