Tuning REDAKCE

Citroën chystá novinky (16.11.2011)

NOVINKY – Citroën se po vzoru ostatních evropských automobilek snaží co nejvíce rozšířit svou nabídku. Značka DS už dnes čítá s třemi modely, na trhu jsou dostupné DS3, DS4 a DS5. Úspěch antiretro modelu DS3 je tak velký, že francouzský výrobce uvažuje o dalších přírůstcích. Zatím jsou však informace zahaleny v mlze a Citroën se k fámám nechce vyjádřit.

Prvním modelem, který se má vyrábět, má být vůz založený na konceptu Metropolis. Ten jsme obdivovali v roce 2010 na autoshow v Šanghaji. Limuzína o délce 5,3 metrů a pouhých 1,4 metru výšky uchvátila každého byznysmena, který není zaslepen vozy Audi, BMW a Volkswagen. Koncept tehdy nabídl zajímavou motorizaci s dvoulitrovým šestiválcem pod kapotou o výkonu 272 koní.

Šéf plánování Citroënu, Thomas d´Haussy, sdělil, že vlajková loď typu Metropolis bude primárně určena pro čínský trh. V Evropě ho prodávat nechce a důvodem má být neúspěch limuzín koncernu PSA v Evropě. Marná snaha jakkoliv komentovat, že předtím v ruce neměli Metropolis. Evropský luxusní segment tak zůstane zastoupený tradičními evropskými vůdci.

Co naopak Evropa podle d´Haussyho dostane, je další vůz DS. Obrovský úspěch Fiatu 500 přesvědčil vedení Citroënu o nutnosti připravit luxusní městské mini. Na scéně by se tak měl objevit upravený model C1. Ponese označení DS1 a bude postaven na druhé generaci modelu. Plánovaná premiéra je příští rok na autosalonu v Paříži.

Hovoří se i o hybridu, zatím však žádné jasné informace nemáme. Krátce se můžeme zastavit u modelů DS Racing, zde se d´Haussy vyjádřil ve smyslu, že šlo o velmi úspěšný projekt. „Mohli jsme prodat více než 2300 kusů, které jsme naplánovali v limitované edici,“ řekl Thomas d´Haussy. Jestli se s přídomkem Racing objeví i další verze, zatím nevíme.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 15%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

 

Citroën chystá DS1 a limuzínu pro Čínu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek