Tuning REDAKCE

Citroën DS se vrací (11.02.2011)

NOVINKY – Zatím jen ve skicách a ve videu, přesto se o něm uvažuje. Legendární model, který velmi dobře znají všichni fanoušci Fantomase. Citroën DS je ve Francii nejoblíbenějším vozem. Má styl, duši a nebojíme se ho přirovnat k hvězdám jako jsou Volkswagen Brouk, Mini Cooper nebo Fiat 500. Citroën DS je v dnešní době ale jediným vozem, který se nedočkal nástupce. Studentský projekt Uga Spagnola by mohl tento nedostatek napravit. Přivítejte Citroën DS24!

V roce 2013 se v kinech dočkáme nového Fantomase. Hlavní roli bude hrát Vincent Cassel a Jean Reno. V novém filmu se pravděpodobně nového DS nedočkáme. Je tu ale jistá šance. Citroën bude v roce 2019 slavit své sté narozeniny. Při té příležitosti by mohl nové DS představit. Koncepce mladého designéra nepůsobí vůbec špatně.

Citroën s modelem DS dokázal splnit hned několik cílů, ke kterým se ostatní automobilky dostaly až nyní. Vytvořil čtyřdveřové kupé pro pět cestujících a zajistil dokonalý podvozek. Důležitým bodem jsou pak dveře, která kolem oken nemají rám. Tuto variantu jsme mohli vidět až v devadesátých letech u Mazdy 323F.

Starý designový jazyk byl v konceptu přepracován do velmi moderních linií. Obdivovat můžeme nejen nápad zpracování střechy, ale především otevírání zadních dveří. Vůz díky své šířce a výše působí spíš jako sportovní automobil. Bohužel zatím nikdo nepodepsal, jestli se vůz skutečně dostane do výroby.

Máme několik fotografií a zejména video navrhovaného vozu. Jistě nám dáte za pravdu, že nový DS24 by byl velmi dobrým tahem ze strany francouzské automobilky.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Citroen DS24 Animation from Benoit Louzaouen on Vimeo.

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

 

Citroën DS se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek