Tuning REDAKCE

Citroën DS4 oficiálně (31.08.2010)

NOVINKY – Citroën odhalil na svých stránkách na facebooku nové fotografie a první informace o novém modelu DS4. Po kreaci FS3 jsme možná očekávali větší odvaz tvůrců, nicméně i trochu konzervativnější pojetí potěší. Novinka bude mít oficiální premiéru na Paris Motor Show. Poprvé jsme ji mohli vidět v konceptu DS High Rider ze Ženevy. Sériová verze není až tak moc odlišná, tedy pokud nepočítáme patery dveře namísto trojích. DS4 je dražší varianta nové C4ky.

Luxusní edice DS má velký úspěch v případě modelu DS3. DS4 nebude u Francouzů výjimkou. Pokud se na novinku podíváme v detailech, zjistíme, že jde o povedený model, i když záď bychom upravili. Postavte vedle sebe novou Astru, Giuliettu a DS4 a zjistíte, že designérům došla inspirace. I přes tento holý fakt si ale DS4 nevede špatně, a to díky pojetím zadních dveří (opět ála Giulietta), ale hlavně monstrózní masce chladiče. Dynamický design podtrhují rozšířené blatníky. Tvůrci chtěli vytvořit pětidveřový hatchback kupé, což se jim v zásadě povedlo i díky jemně se svažující střeše.

Milovníky luxusu potěší kožený interiér, který je úpravou stávajícího interiéru modelu C4. V nabídce údajně bude pět kombinací kůže včetně dvoubarevných variant. Top modely budou vybaveny kůží i na přístrojové desce a výplních dveří.

Nový model měří na délku 4,27 metru, na šířku 1,81 metru a na výšku 1,53 metru. Je tedy o 60mm kratší, 20mm šiřší a 40mm vyšší než klasická C4. S nákladovým prostorem 370 litrů je pořád atraktivnější než například BMW1. Stále ale na C4 ztrácí 38 litry.

Těšit se můžeme nejprve na pět motorových variant. Z nich můžeme jmenovat dvoulitrové HDi o výkonu 160 koní nebo přeplňovanou benzínovou variantu o výkonu 200 koní. Všechny motory budou s přední nápravou spojeny šestistupňovou manuální převodovkou EGS.

Dle dostupných informací se vůz začne prodávat v lednu 2011. Tato informace bude ale potvrzena až na pařížském autosalonu na konci září.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

Citroën DS4 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek