Tuning REDAKCE

Civic Type R Mugen v Evropě (23.10.2009)

TUNING – Honda Civic Type R Mugen je vůz, který na evropském kontinentě neseženeme. Můžeme si ho koupit v Japonsku s řízením vpravo. Automobilka nyní dala zelenou k výrobě dvaceti kusů ostrého hatchbacku pro Evropu. Všechny vozy budou ručně postaveny ve Velké Británii v evropské divizi Mugenu. Cena začne na 42 900 eurech. Honda zatím nepotvrdila, jestli všechny vozy budou vybaveny volantem vpravo nebo vlevo. Vzhledem ke skutečnosti, že se bude vyrábět ve Velké Británii, odhadujeme, že volant najdeme také vpravo.

„Každý Type R Mugen bude exkluzivním, ručně vyrobeným závodním vozem určeným do běžného silničního provozu,“ řekl Hiroki Toyoda, Vice Prezident společnosti Mugen Euro. „Když jsme v Japonsku začali prodávat Civic Type RR, prodali jsme tři sta kusů během šesti minut. Vzhledem ke skutečnosti, že máme fanoušky i ve Velké Británii, očekáváme, že úspěch bude opakovat,“ dodal.

Mugen postavil svůj vůz na základě modelu Type R s čtyřválcovým dvoulitrem i-VTEC pod kapotou s upraveným motorem. Přeprogramovaná ECU, nový výfukový systém, nové písty a airbox, to vše pomohlo k navýšení výkonu na 240 koní při 8 300 otáčkách za minutu. S takovým nastavením umí Civic Type R do Mugenu akcelerovat z nuly na stovku za šest vteřin a dosáhnout maximální rychlosti 241 km/h.

Upraven byl podvozek i brzdy. Aby vůz i lépe vypadal, připravila společnost Mugen aerodynamický kit, kterému dominuje obrovské křídlo na zádi. Všechny vozy budou lakovány v bílé baarvě, tradiční závodní barvě Hondy.

Důležité je zmínit také úpravu interiéru, kde najdeme sedadla Recaro. Zadní sedadla mohou být odstraněna a nahrazena karbonovým panelem pro nižší hmotnost.

Automobil by se měl prodávat na konci tohoto roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Civic Type R Mugen v Evropě

 

Civic Type R Mugen v Evropě

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek