Tuning REDAKCE

CL63 AMG po faceliftu (26.07.2010)

NOVINKY – Byly doby, kdy každý fanoušek motorismu zvládl spočítat jednotlivé modely na prstech dvou rukou. Doba se mění a automobilky se přizpůsobují zákazníkovi: více možností v menších sériích. Výsledkem je nákladná výroba a tlačení dodavatelů automobilek k co nejnižším cenám. Ne každá společnosti má to štěstí, že fúzuje s automobilkou, což se podařilo například firmě AMG. Ta nyní, coby funkční divize Mercedesu, přichází s faceliftem velkého kupé CL63 AMG a mírným přepracováním modelu CL65 AMG.

Oba modely 63 a 65 se řadí mezi luxusní kupé. Mají nejen přesvědčivý design, ale také velmi atraktivní motory, které má na svědomí AMG. Na Paris Motor Show na konci září budeme moci oba modely obdivovat v reálu. Prodávat se začnou už v říjnu.

Fanoušci značky si všimnou nového předního spoileru s denními světly LED. Maska chladiče je více ve tvaru písmene V. Světlomety jsou větší a jakoby trochu připomínaly světla ze současného modelu Octavia. Nový je i zadní spoiler s nově stylizovanými koncovkami výfuku. Změny v interiéru se dotkly pouze volantu a v lepší kvalitě použitelných materiálů. Automobilka nabízí spoustu různých barevných kombinací.

Ty nejpodstatnější změny bohužel nejsou vidět. U modelu CL63 AMG totiž došlo ke transplantaci srdce, původní 6,2 litrový osmiválec totiž nahradil 5,5 litrový osmiválec s dvojitým turbem. Výkon se vyšplhal ba 536 koní. Vůz zrychluje na stovku za 4,4 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h (je elektronicky limitovaná). V případě zájmu je možné přikoupit výkonnostní balíček, který navýší výkon na 563 koní.

U CL65 AMG najdeme šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 621 koní. Na stovce je tato verze za 4,2 vteřiny a dosahuje rychlosti 299 km/h. Zatím bohužel nevíme, jaká bude spotřeba vozů, aktuální téma emisí CO2 a cena. Přesto lze říci, že oba vozy budou velmi atraktivní a žádanou nabídkou Mercedesu.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

CL63 AMG po faceliftu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek