Tuning REDAKCE

CLS Shooting Brake od Brabuse (10.10.2012)

TUNING – Je to pouhé čtyři dny, co začal Mercedes-Benz dodávat svůj nový model CLS Shooting Brake zákazníkům. Brabus nečeká na rozjezd prodejů a už nyní představuje svou verzi kupé-kombi. Úpravy se nebudou týkat jen klasického modelu, na řadu přišel i model AMG.

Brabus se pustil do úprav exteriéru a připravil kompletní decentní bodykit, který obsahuje přední spoiler s denními světly LED, boční prahy, a zadní spoiler se čtyřmi koncovkami výfuku. Pro verzi CLS 63 AMG Brabus připravil i atraktivní výdechy na předních blatnících. Jak na přídi, tak na bočních prazích a zadních dveřích můžeme vidět logo Brabus.

Litá kola jsou dostupná ve velikostech 17 – 20 palců, v největší velikosti pak obouvají pneumatiky o rozměrech 255/30 vepředu a 295/25 vzadu.

Brabus věnoval velkou pozornost úpravě motorů. Čtyřválec 250 CDI BlueEFFICIENCY díky kitu ECO PowerXtra D4 vylepšil z 204 na 234 koní. Šestiválec 350 CDI BlueEFFICIENCY pak díky kitu ECO PowerXtra D6S pak místo 265 koní dává výkon 313 koní. Z nuly na stovku tak díky navýšení výkonu sprintuje za 5,9 vteřin.

CLS 500, 4,7 litrový osmiválec, se dočkal balíčku B50. Výkon vyskočil ze 408 na 500 koní. Maximální rychlost vozu je 300 km/h.

Nejatraktivnější verzí je bezesporu CLS 63 AMG. Ta má v základu 525 koní. Brabus díky zásahu do řídicí jednotky a chlazení dokázal z vozu dostat 619 koní. Z nuly na stovce je tato verze za 4,2 vteřin, maximální rychlost činí 320 km/h.

Brabus se kromě exteriéru a zvýšení výkonu zabýval i vylepšením interiéru. I když zde najdeme pouze koberečky s logem, novou sadu pedálů a upravené měřiče rychlosti.

Cena úprav zatím nebyla zveřejněna.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

CLS Shooting Brake od Brabuse

icture/novinky_tuning_foto/0_12/10-10-2012-cls-shooting-brake-brabus/cls-shooting-brake-brabus-11.jpg" alt="CLS Shooting Brake od Brabuse">

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek