Tuning REDAKCE

Compass od Startechu (02.03.2007)

Compass od StartechuTUNING – Jeep Compass je kvalitním kompaktním SUV, které má úspěch především u fanoušků značky v Americe. Evropa si na „podivný“ design Jeepu moc nepotrpí, ale najdou se i výjimky. Firma Startech se pustila do úpravy modelu a vytvořila exkluzivní pojetí Startech SD3. Jde o tuningový kit určený pro dieselové motory.

Ze základních 140 koní firma postupnými úpravami vytváří prostor verzím až k výkonu 180 koním. Kroutící moment se zvyšuje na 360 Nm při 1 750 – 2 500 ot/min. Nový systém představuje velké oválné koncovky z chromu na zádi, a co je mnohem podstatnější, systém lze namontovat na všechny motorové varianty Compassu. Zvuk jsme neslyšeli, ale výrobce prohlašuje, že jde o zajímavý přitažlivý zvuk.

Velkou pozornost si zaslouží exteriér a zvláštní podání předních partií. Že vypadá vůz trochu jako žába je věc názoru a estetického cítění, ovšem zde přidal Startech žábě ještě vousy a celkově tak vytvořil zrůdičku na čtyřech kolech, která se bude líbit asi jen opravdu velkým fandům vozu. Nicméně subjektivní názor sem nepatří, takže přes přední spojler se vedle prahů dočkal úprav také ten zadní, který poskytl místo integrovaným koncovkám výfuku. Blatníky byly posilněné steroidy a dělají tak z mrštného skokana robustní ropuchu.

Vůz stojí na devatenácti nebo dvaceti palcových kolech. Zde záleží na přání zákazníka. Kola Monostar IV mají pět paprsků a jsou obuta v pneumatikách o rozměrech 255/40 v případě devatenácti palcových disků nebo 245/35 v případě dvaceti palcových disků. Startech snížil pružiny o třicet milimetrů, což změnilo parametry řízení a podle firmy je nyní Compass mnohem ovladatelnější.

V interiéru najdeme nové čalounění včetně Startech loga a dalších luxusní prvky. Cena modelu nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Compass od Startechu

 

Compass od Startechu

 

Compass od Startechu

 

Compass od Startechu

 

Compass od Startechu

 

Compass od Startechu

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek