Tuning REDAKCE

Coupe Lemon Edition (17.09.2004)

tuning-aktuality/17_09_2004_hyundai/logo_hyundyi_01Ostrý Hyundai Coupé

Každá menší země se snaží na svou půdu dostat investory. Česká republika je toho jasným příkladem. Operuje zde už nyní řada automobilových firem, vedle kterých se rozrůstá Toyota nebo dodavatelé dílů jako Zexel Valeo nebo Bosch Diesel. Zatímco vláda neposkytla příliš dobré podmínky automobilce Hyundai, jejím vozům se v České republice daří a spolehlivou značku provází také nízká cena. Hyundai Scoupé byl omyl a krabice na kolečkách se ani dnes s minimální cenou netěší zájmu spotřebitelů. Ovšem Hyundai Coupé už je jasným favoritem zejména žen a muži ho přetváří k obrazu svému. Má dobré jízdní vlastnosti, je relativně levný a vzbuzuje pozornost.

Richard své kupátko začal stavět v roce 2002 a dnes budí pozornost kdekoliv především svou barvou a pak také precizní úpravou jak exteriéru, tak interiéru. Žlutá křiklavá barva dává tušit, že tento vůz byl postaven především jako show car a ne jako závodní koncept. Vypovídá o tom také luxusní úprava interiéru v černé kůži lemované žlutou barvou.

Základem upraveného vozu je Hyundai Coupé s dvoulitrovým motorem 16V, jehož výkon táhne sto padesát ušlechtilých koní. Úprava motoru se však dotkla pouze filtru KN, svíček Champion a kabeláže taktéž Champion. S dalšími úpravami si Richard hlavu nedělal kromě pravidelné údržby, takže motor vypadá stále čistě a ve formě. Maximálku toto kupéčko dohání v rychlosti kolem 210 km/h a z nuly na sto se dostane pod deset vteřin.

Exteriér tvoří sada spojlerů Cadamuro, které vozu neobyčejně sluší a propůjčují mu sexy tvary. Zvláště pak zadní část, pro kterou majitel vozu vytvořil nové zadní svítilny postavené z Fiata Coupé. Imitace nasávače vzduchu na střeše je velice líbivým doplňkem a celkový dojem dobře zakončuje karbonové křídlo částečně lakované v barvě vozu. Svůj obdiv si zaslouží také sluneční clona, kterou si Richard vyráběl vlastnoručně a opatřil ji nápisem Concept. Zadní kapotu tvoří logo z Porsche Carrera a stejnou značku provází také znaky na sedmnáctipalcových litých kolech Mim Amalfi opatřené pneumatikami Marshall o rozměrech 205/40. Pro tyto kola bylo nutné změnit rozteč na 4x100 a pro lepší vzhled je rozchod kol na každé straně rozšířen o tři centimetry. Světlá výška vozu je snížena o tři centimetry.

Pravděpodobně největší obdiv si ale zaslouží interiér, neboť Richard si úplně sám čalounil celý interiér a profesionální práce je zde vidět na každém centimetru. Kožená kombinace černé a žluté barvy ladí s barvou karoserie vozu a především i tapecírunk na dveřích nebo přístrojová deska je zkrátka k nakousnutí. Stejně dobrý pocit mohou zažívat také pasažéři na zadních sedadlech, které jsou vyrobené ve stejné barevné kombinaci a stejně jako přední sedadla, opatřena logem značky Momo. Inu recese musí být, i když zde si Richard mohl vymyslet své vlastní logo.

Polohovací tlačítka, kličky nebo ofuky oken jsou pochromované a další díly jako pedály nebo části koberců jsou z hliníku. Na hudbu si nijak Richard nepotrpí, ale v autě lze nalézt celkem slušnou sadu Pioneer.

Stavba tohoto vozu trvala až do srpna loňského roku. Richard si tím tak splnil jeden ze svých snů. Ovšem nyní se chystá na další úpravu a velmi důležitá informace na závěr možná někoho velice potěší. Tento vůz je totiž na prodej. Pokud se vám v kapse nebo ve slamníku zbytečně povaluje cca 270 000 Kč, Hyundai Coupé může být váš. Volejte Richarda na 603 54 61 54, protože slibuje i nějakou slevu po dohodě.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Hyundai Coupe Lemon Edition

     
     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek