Tuning REDAKCE

Čtyřdveřové Bugatti Galibier (15.09.2009)

NOVINKY – Hodně se o něm před časem mluvilo, nyní přijíždí do Frankfurtu, aby se ukázal návštěvníkům v celé své kráse. Bugatti 16 C Galibier. Koncept čtyřdveřového sportovního vozu zatím není určen pro sériovou výrobu, nicméně prezident společnosti, Dr. Ing. Franz-Josef Paefgen naznačil, že přesně toto je jedna ze studií, která ukazuje na úvahy o budoucnosti značky Bugatti.

Automobil je velkým překvapením, neboť představuje konzervativní podání čtyřdveřového „sedanu“, který prakticky kromě osmi koncovek výfuku ničím zvláštním neexceluje. Samozřejmě, je to Bugatti, ale v případě Veyronu se designéři odvážili mnohem dál. Pokud bude Galibier lakován pouze v jedné barvě, bude až nápadně připomínat Bentley.

Tradiční otevřená ústa masky chladiče doplňují nezvyklá světla. Je tu jistá podobnost se Saabem, ale to je tak vše. Úchvatný design kapoty doplňují široké blatníky v leštěném hliníku. Ano, není to chrom. Lze říct, že všechny díly tmavě modré barvy jsou z karbonu. Zdánlivý chrom je leštěný hliník.

Záď vozu je stejně stylizovaná jako záď u Panamery. Porsche vytvořilo obdobně velký zadek, ačkoliv u Bugatti tento prvek není až tak nosný. Pokud se někomu extra nelíbí exteriér, možná propadne provedení interiéru. Existuje ještě větší luxus než to, co zde Bugatti nabídlo? Retro provedení, krásné dřevo a centrální budíky. Středová konzole se omezila pouze na monitor a středový tunel není zničený zbytečnými záhyby a otvory pro nápoje.

Pod kapotou najdeme šestnáctilitrový osmiválec. Neznáme výkon, ale víme, že dokáže běžet na etanol. A také víme, že pohání všechna čtyři kola.

Na další informace si budeme muset počkat do zahájení frankfurtského autosalonu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

 

Čtyřdveřové Bugatti Galibier

 

Čtyřdveřové Bugatti Galibier

 

Čtyřdveřové Bugatti Galibier

 

Čtyřdveřové Bugatti Galibier

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek