Tuning REDAKCE

Ďábelský RUF CTR3 (16.04.2007)

Ďábelský RUF CTR3TUNING – Když někdo zasvětí svůj život automobilům, je těžké najít cestu zpátky. Jsou tři záklaní typy tunerů: ti, kteří svůj vůz staví pro to, aby se líbil, pak ti, kteří si zakládají na dokonalé zvukové aparatuře, a v neposlední řadě jsou to ti, kteří mají černé ruce od seřizování motorů. Těm posledním jde o výkon a exkluzivitu a do této skupiny patří také společnost Ruf. Jejich poslední výtvor: Ruf CTR3 je přestavba oblíbeného dvousedadlového sporťáku Porsche Cayman a v nové úpravě doslova požírá asfalt.

O firmě Ruf se toho napsalo hodně. Na internetu je několik videí, které představují nenažraná Porsche v cestě za dokonalou jízdou. U modelu CRT3 si můžeme být jistí, že jde o ojedinělou úpravu. Technici z Pfaffenhausenu totiž dokázali z malého sportovního vozu vymačkat výkon sedmi set koní. Recept je přitom jednoduchý.

Pokud vám něco říká označení Ruf RT12, pak vězte, že v Caymanovi se usídlil tentýž motor, jako v předchozí úpravě. Díky výkonu přes 690 koní umí CRT3 sprintovat z nuly na stovku za méně než 3,5 vteřin a maximální rychlost se hádá na tachometru s číslicemi 360 a 370 km/h.

Ať už se s motorem dělo cokoliv, má o čtyřicet koní vyšší výkon než ve zmíněné verzi RT12 a podle všeho disponuje také lepším nastavením podvozku. Nejde jen o volbu dodavatele tlumičů Bilstein, ale také optimální přepočet výkonu a charakteristik k součtu renomé dokonalého vozu.

Na první pohled je Cayman požíračem asfaltu oděným ve středověké uniformě s drátěnou košilí čekající na soky připraven svést krvelačný souboj. Kompletní přestavba karoserie je z uhlíkových kompozitů a za zmínku stojí nejen design spojlerů, ale řešení zadního okna.

Cena vozu nebyla stanovena, ale má se pohybovat kolem sedmi milionů korun.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ďábelský RUF CTR3

 

Ďábelský RUF CTR3

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek