Tuning REDAKCE

Dahlback Racing: Golf RS 1 (09.07.2004)

loga/autoklubDahlback Racing: Golf RS 1

Jeho obrázky zná každý správný tuner a především příznivec golfů čtvrté řady. Málokdo o něm ale zná podrobnosti. Zdařilé fotografie má možná leckterý tuner na pozadí svého monitoru, ale od koho tenhle ďábelský stroj je? Od firmy Dahlback Racing. A i přes to, že jde o čtyři roky starý projekt, VW Golf RS1 je stále sexy a v plné síle. Pojďme se tomhuto malýmu ďáblíkovi alespoň maličko podívat na zoubek…

Všechno začalo v roce 1998 holým skeletem vozu Volkswagen Golf IV. řady. Skelet byl opatřen novou podlahou a také ostatní části vozu doznaly změn. Přední část i zadní se dočkala trubkovitého rámu (chrome-molybden) a využitím širokých blatníků od VW Motorsport z Hannoveru se RS1 pyšní dostatkem místa pro mohutná kola.

Zadní náprava a tlumiče jsou použity z Audi RS2 a Sport Quattro. Výfuk je vyroben z 4,5“ nerez ocelové trubky. Převodovka pochází z Audi IMSA. Další redukce hmotnosti byla realizována také na ostatních dílech, které byly vyměněny jinými vyrobených z karbonových vláken. Například přístrojová deska, dveře, kapota či spojlery. Také ty byly nahrazeny karbonovými díly. Zadní sedadla byla vyjmuta a přední nahrazena karbonovými sedadly od Recara s 6 bodovými bezpečnostními pásy. Všechna okna jsou vyrobena z umělé hmoty lexan.

1.8 litrový motor byl nahrazen řadovým pětiválcem o obsahu 2.1 litru se dvěma obrovskými větráky chladiče. Motor nyní vyvíjí 600 – 900 koní v závislosti na výběru turba. Udělat místo pro větší motor znamenalo vytvořit vnitřní trubkovitý rám. Chladiče, olejový i vodní byly z nedostatku místa ve předu přesunuty na záď. Proto je zde také využit nasávač vzduchu na střeše. Vůz je vybaven brzdami Alcon s 375 mm předními disky a 355 mm disky zadními. Díky širším rozměrům je na voze použito 10x19“ kol s pneumatikami Bridgestone o rozměrech 265/30-19 a 12x20 s pneumatikami 285/30-20. Hmotnost vozu se pohybuje kolem 1440 kg.

S touto výbavou je VW Golf RS1 schopen dosáhnout maximální rychlosti přes tři sta kilometrů za hodinu a z nuly na stovku se dostane za 4,5 vteřin.

Dahlback Racing se chystá zaútočit s dalším překvapením. Detaily však zatím nejsou známé.


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Golfu RS1 od firmy Dahlback

     
     
     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek