Tuning REDAKCE

Další M: pro Z4 (31.10.2005)

Kontroverzní roadster BMW Z4 se už na evropských silnicích zabydlel a nyní se na trhu objeví nejvýkonnější řada s magickým označením M. Sláva tohoto vozu začala v roce 1997, kdy se na trhu objevilo BMW Z3 M a do roku 2002 bylo prodáno více než patnáct tisíc nadupaných roadsterů s nadprůměrnými sportovními vlastnostmi. Nástupce je hotov a zaslouží si respekt úplně každého. Proč?

Zde jsou počty opravdu jednoduché. Pod dlouhou kapotou exota se totiž nachází slavný motor, který získal cenu „Engine of the Year Award“ a jde o šestiválec o obsahu 3,246 l. Pyšní se výkonem 343 koní při 7 900 otáček za minutu. Ale pokračujme v matematice. Výkon na jeden litr je 106 koní a poměr k váze je 4.1 kilogramů na koníka. Z nuly na stovce je za pět sekund. Maximální rychlost je elektronicky limitována na 248km/h.

Síla je přenášena na kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Uzávěrka diferenciálu je velice známá z modelu M3. Díky němu se i nové eMko Z4 může chlubit dokonalou jízdní stabilitou a optimální trakcí, zvláště při akceleraci ze zatáček. Jak už jsme u BMW zvyklí, Z4 má náhon na zadní a výrobce tvrdí, že díky zvoleným technologiím nebude mít eMko roadster žádnou práci ani ve sněhu.

Oproti obyčejné Z4 se eMko odlišuje spojlery a novou kolekcí barev. Interiér zdobí logo M, které lze nalézt také na zadní kapotě nebo předních blatnících. Záď zdobí čtveřice koncovek výfuků.

Nové eMko se chystá na trh. Cena je zatím neznámá.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto:  Archiv

 

BMW Z4 M  Pár obrázků BMW Z4 M

BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M BMW Z4 M
 
BMW Z4 M BMW Z4 M

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek