Tuning REDAKCE

Další úspěch pro MX-5 (09.02.2011)

NOVINKY – Své cíle moderní firmy měří různými ukazateli. Mohou to být indikátory v podobě sledování nákladů, výsledky prodejů či výsledky spokojenosti zákazníků. Spokojený zákazník je přitom to nejpodstatnější, co automobilky potřebují. Spokojený zákazník se vrátí, koupí si zboží v nové generaci, svou spokojeností dává tušit dobrou kvalitu výrobku a jeho užitnou hodnotu. Nejpopulárnější roadster všech dob, Mazda MX-5, slaví další důležitý úspěch: 4. února byl vyroben 900 000. kus.

V případě běžných hatchbacků nejde o příliš extrémní čísla. U roadsteru jde ale o velmi vysoké číslo. MX-5 se začala vyrábět v dubnu 1989 a už v roce 2000 se stala nejlépe prodávaným dvoumístným sportovním vozem. Tehdy se automobilka chlubila počtem 531 890 vyrobených vozů a dostala se do Guinnessovy knihy rekordů.  Později svůj rekord updatovala po každých 100 tisících vozech.

Mazda byla vůbec první automobilka, která po propadu v osmdesátých letech vsadila na malý velmi dobře ovladatelný roadster. Díky modelu MX-5 a jeho úspěchu se další automobilky rozhodly přijít také s troškou do mlýna. Objevily se vozy Z3, Barchetta, MG či Boxter. Tím pionýrem ale v devadesátých letech byla právě Mazda, která si své prvenství stále drží. Zákazníci totiž MX-5 milují.

Tento fakt si uvědomuje programový manažer současného modelu Nobuhiro Yamamoto. „Musíme udržet ducha MX-5 z první generace v každém novém modelu. Pokud tohoto dosáhneme, MX-5 si zamiluje ještě více lidí než dnes,“ řekl.

Mazda se v dnešní době snaží prosadit s limitovanými edicemi. „MX-5 musí být stále sportovní a musí být zábava ji řídit. Zároveň ale musíme hledět na snižování emisí a zvyšovat bezpečnost vozu. Za devět let máme sté výročí značky, pokud urdržíme tempo, bude MX-5 symbolem Mazdy,“ dodal ředitel vývoje automobilky Seita Kanai.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

Další úspěch pro MX-5

 

Další úspěch pro MX-5

 

Další úspěch pro MX-5

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek