Tuning REDAKCE

De Tomaso Ghepardo (30.08.2010)

NOVINKY – Návrat značky De Tomaso není až tak úplně nereálný. Někdejší sportovní vozy Pantera a Mangusta jsou dodnes velmi ceněným artiklem. O jejich návrat na scénu by se chtěl postarat designér Frederik Tjellesen, který vytvořil návrh modelu s názvem Ghepardo. Koncept splňuje požadavky italského designu, dokonce i pod karoserií by na tom mohlo nové De Tomaso být velmi dobře.

Zatím existuje spousta renderovaných animací vytvořených v počítači. Tjellesen se dostal i k výrobě 3D modelu a vymyslel, jak by mohla vypadat technologie novinky. Podle dostupných informací by se vůz s 4,82 metry délky mohl postavit do řady vedle klasických supersportů. Výška 1,24 metrů z něj dělá klasickou silniční placku. Při šířce 1,92 metrů se pak můžeme těšit na velký vnitřní prostor.

Automobil by měl být čtyřdveřový a dveře by se měly otevírat vzhůru – ve stylu Gullwingu. Toto řešení jsme mohli vidět už u mnoha konceptů, v reálu se ale můžeme z takových dveří těšit jen u Mercedesu nebo u výrobců malosériových sportovních vozů.

Pod kapotou najdeme 3,5 litrový šestiválec EcoBoost s výkonem 465 koní. Vůz by měl jezdit na ethanol. Je zde ale i možnost 80kW motorů na každém kole. Vůz tak bude mít dle designéra pohon všech čtyř kol.

Více informací bohužel o modelu nemáme. Nabídnout můžeme ještě několik fotografií. Šance na výrobu nejsou úplně nulové, pokud se najde investor, který by projekt zrealizoval.

Připoutejte se k silnici s podvozky KONI.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

De Tomaso Ghepardo

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek