Tuning REDAKCE

Divize M slaví třicetiny (20.06.2008)

Divize M slaví třicetinyNOVINKY - V roce 1978 se objevil první vůz mnichovské automobilky, který se pyšnil písmenem M. Byl to supersport M1. Ten se vyráběl do roku 1981, kdy jeho přídomek převzaly také další automobily. Automobilka BMW v těchto dnech slaví hned dvakrát. Jednak mají vozy M třicetileté výročí, a pak, divize M vyrobila svůj 300 tisící vůz s písmenem M. Oslavencem se stalo BMW M3 coupe v bílé barvě alpine.

Předchůdcem divize M byl BMW Motorsport, který byl založen v roce 1972. První eMko v roce 1978 mělo 277 koní, které vytlačil spolehlivý šestiválec. Největší objem produkce vozů M však nastal až po roce 1984. Tehdy se totiž objevil model M5 a stal se okamžitě miláčkem motoristů. Málokdo tušil, že se firma rozhodne nabídnout výkonnější verze než byly v počátcích vozy 2002 Turbo se spotřebou 22 litrů na sto kilometrů.

V současné době jsou modely M ceněnou záležitostí a ukázkou sociálního postavení. Automobilka šokovala letos fanoušky BMW studií M1 Homage, který by mohl být následovníkem legendární M1. Bohužel výrobce nesdělil žádnou informaci o možnosti výroby tohoto vozu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Divize M slaví třicetiny

 

Divize M slaví třicetiny

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek