Tuning REDAKCE

Dokonalý supersport Abt R8 (13.04.2007)

Dokonalý supersport Abt R8TUNING – Jistěže je to Audi. Ale je to Audi v oranžovém kabátě a v performance firmy Abt. Supersport R8 se dočkal inovativní studie, která dle tuningového úpravce z Německa, Abt, má být také realizována. Po emotivním Lamborghini Gallardo nebo Ferrari F430 se tak Audi R8 postaví v úpravě Abt mezi nejtvrdší konkurenty nejvyšší třídy.

Designová studie představuje modelový kit, který sériovou verzi mění v ještě luxusnější náčiní s tváří andělského démona. Ať se na koncepci podíváte z jakéhokoliv úhlu, stále budete přemýšlet, jestli je tento vůz v úpravě Abt agresivní nebo jemný. Oranžová barva lpí na pozornosti a nové spojlery dávají vozu nový šmrnc. Zvláštěpak v zadních partiích, kde se ve spojlerů elegantně usadila čtveřice výfuků.

Snový vůz, jakým R8 bezesporu je, však nestačí obalit novým materiálem a změnit vzhled. Když už se někdo pustí do supersportu, musí mu být jasné, že motor musí být posílen a v tomto případě se posílení rovná 110 ušlechtilým koňským silám. V úpravě tak vůz disponuje 530 koníky, což mu stačí k tomu, aby sprintoval z nuly na stovku za 3,9 vteřin a dosahoval maximální rychlosti 317 km/h. Síla vozu je z 4,2 litrového osmiválce přenášena na dvaceti palcová kola.

O ovladatelnost a jistý pohyb na silnici se postaral nový podvozkový kit, který Abt namíchala z těch nejlepších ingrediencí. To znamená, že podvozek si každý zákazník může nastavit dle individuálních potřeb, od komforního svezení po tvrdou závodní jízdu.

Vůz, který zamíchá kartami na trhu se supersporty, se v úpravě firmy Abt objeví v prodeji již letos na podzim. Absolutně si nedokážeme představit sumu, za kterou bude prodáván, již dnes už má ale jasný úspěch.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Dokonalý supersport Abt R8

 

Dokonalý supersport Abt R8

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek