Tuning REDAKCE

DRAG CUP 2009 začíná! (24.04.2009)

TUNING – Svaz Automobilového Sprintu (SAS) odstartuje v sobotu 25.4.2009 na letišti u Hoškovic první bodovaný závod seriálu DRAG CUP 2009. Jde o soutěž, která je určena všem příznivcům  závodů na ¼ míle. Počet sprintovacích jízd podle pořadatelů není omezen, pojede se 4 – 6 měřených jízd.

Členové SAS nehradí žádné startovné, ostatní vyjde startovné na 200 Kč. Stačí se registrovat na internetových stránkách www.dragcup.cz.  Následný text už je pozvánkou samotného organizátora:

Pro všechny z Vás, které baví závodění na 1/4 míle, jsme jako Svaz Automobilového Sprintu připravili seriál závodů během roku 2009 pod názvem “DRAG CUP 2009“. Během těchto podniků budete mít jedinečnou možnost většího množství měřených jízd, které budou sloužit jako kvalifikace a čtyři nejlepší z každé skupiny pojedou následně finále vyřazovacím způsobem již jako klasický závod včetně reakční doby. Nejhorší výsledek za celou sezonu se nebude počítat a na konci sezóny bude vyhlášeno mimo celoročních kategorií i celkové pořadí.
Všechny závody se pojedou v okolí Mnichova Hradiště, a to na letišti v Hoškovicích a Mimoňi (jako součást Mimoňských válek). Idea tohoto snažení je stará - sjednotit a rozvinout naši scénu, přiblížit pravidla a zázemí zbytku Evropy. Co se týče pravidel, kladli jsme důraz na tři aspekty:

1) bezpečnost - každý motoristický sport utrží tvrdou ránu po tragédii, které je třeba předcházet. Jedná se o bezpečnost diváka i jezdce.

2) přiblížení se pravidlům zbytku Evropy - zejména začlenění rozdělení do tříd podle poháněné nápravy.

3) zachování zábavy, soutěživosti a radosti ze závodění - kategorií bude tolik,kolik budete chtít, pokud se do kategorie přihlásí dostatek účastníků. Chcete vypsat kategorii rodiný kombík do dvou litrů ve stříbrné metalíze? Najděte 5 dalších lidí, kteří s Vámi celý ročník odjezdí, a přihlašte se. O vše ostatní s uspořádáním Vašeho závodu včetně pohárů se postaráme my, Svaz Automobilového Sprintu.


Pokud nemáte zvláštní požadavky, soutěžte jen podle hnané nápravy a objemu, kategorií je opravdu hodně, ale pouze ty, které se naplní minimálním počtem 6 účastníků, budou vypsány. Tím opatřením chceme předejít stížnostem typu: „Já mám ale osmnáctistovku, a ve dvoulitrech nemám šanci.“ Pokud bude ale osmnáctistovek málo, myslím, že uznáte, že soutěžit ve třech o tři místa opravdu není moc napínavé a prostě si zasoutěžíte s dvoulitry.
Zároveň to povede k přirozené selekci kategorií podle opravdového zájmu o ně. Závěrem bych chtěl napsat, že celá akce DRAG CUP 2009 je nezisková (rozuměj dotovaná Svazem Automobilového Sprintu) a cena startovného bude stanovena na 200 Kč/den, přičemž vstupné i cenu občerstvení se budeme snažit držet co nejníže to půjde tak, aby se zaplatila časomíra (ano, konečně bude stromeček-semafory) a pronájem letiště.

Všechny detaily pravidel, závodů i zaštiťujícího sdružení SAS (které je zde již 4. rokem) najdete na www.dragcup.com Pokud máte vážný zájem se alespoň několika podniků zúčastnit, zaregistrujte se. Členský poplatek 800 Kč Vám poslouží jako startovné na pěti závodech v Hoškovicích (čili ušetříte 200 Kč). Registrace Vám současně umožní ovlivnit kategorie a vybrat si celoroční startovní číslo. Snad přijdou i další výhody, ale slíbit je v tuto chvíli nemůžeme.

Další informace můžete najít na Tuningforum.cz ZDE.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

DRAG CUP 2009 začíná!

 

DRAG CUP 2009 začíná!

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek