Tuning REDAKCE

Dravá štika Edonis (09.03.2006)

EdonisEXTRÉM – Opisovat se nemá, ale čerpat nápady může. Server Autorevue.cz zveřejnil článek o utajovaném supesportu Edonis. Článek Romana Daňka hovoří ho limitované sérii 21 kusů. Výborné parametry z roku 2001, kdy byl vůz vyroben, ukazují na jasného dravce: z nuly na sto za 4 sekundy a maximálka 365 km/H. To je dobrá konkurence pro Zondu nebo Lambo.

Edonis je Ital. A to každým coulem, neboť byl vyroben v Modeně. Karoserie z hliníku a uhlíkových kompozitů výrazně napomáhá celkové váze 1300 kg.  Design vozu je dravý, a to zejména díky ostrým rysům karoserie, žebrování v blatnících (a pak že Sagaris byl první!) a v neposlední řadě designem zadní části vozu.

Pod kapotou (tou zadní) se skrývá podélně uložený hliníkový dvanáctiválec s výkonem 680 koní. Model disponoval šestistupňovou manuální převodovkou a samosvorným diferenciálem. Poháněná byla zadní kola. Díky nízkému těžišti a faktu, že byl motor uložen před zadní nápravou, byl model údajně velice stabilní. Tomu napomáhala také osmnácti palcová kola.

Pokud byste chtěli vidět více fotografií nebo si přečíst trochu více, nalistujte Autorevue a do vyhledávacího pole napište Edonis.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Edonis

 

Edonis

 

Edonis

 

Edonis

 

Edonis

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek