Tuning REDAKCE

Duster - Renault 5 Turbo se vrací (20.11.2009)

NOVINKY – Dacia vytvořila sportovní model! Je to hatchback a jmenuje se Duster. Původně si celý svět myslel, že Duster bude SUV, ale oficiální snímky prozrazují, že jde o soutěžní sportovní vůz s velmi nafouknutými blatníky a celkem zajímavým designem. Ačkoliv jde o nový vůz, design s sebou nese prvky velmi oblíbeného Renaultu 5 Turbo a člověk by řekl, že Duster hledal inspiraci právě v něm. Pokud by se v takovém designu dostal na trh, všichni nostalgičtí motoristé by po něm okamžitě sáhli. Bez ohledu na to, že je to Dacia, za celým projektem stojí pánové z Renault Sport Technologies.

Model bude představen příští rok na ženevském autosalonu. Jenže stále se o něm hovoří jako o soutěžním. Siluetu vozu, kterou jsme viděli pod označením Duster, nemá nic společného s tímto vozem. Možná přední masku. Sportovní prototyp má odlehčenou karoserii a motor uprostřed. Jde o třílitrový šestiválcový agregát od Nissanu o výkonu 350 koní. Je to čtyřkolka a výkon motoru je na ně přenášen přes šesti stupňovou sekvenční převodovku.

Duster váží pouhých 950 kilogramů a těší se ze závodního podvozku, který může být nastaven pro různé povrchy závodních okruhů. Rumunský ostrý hatch se objeví poprvé na ledu, a to na podniku Trophée Andros ve Francii. Za volantem bude jezdec Formule 1, Alain Prost. „Jsem hrdý na to, že mohu řídit Dacii Duster. Je to naprosto nový vůz a já mohu být částí promotion tohoto vozu. Díky práci Renault Sport Technologies mám důvěru v nový Duster, může pro mě připravit extrémně vzrušující sezónu,“ řekl Prost.

Co říci závěrem? Duster vypadá lépe než kterýkoliv jiný model od Dacie. Pokud se dostane do výroby a bude vypadat alespoň z části jako tento vůz, pak se máme na co těšit.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek