Tuning REDAKCE

Duster - Renault 5 Turbo se vrací (20.11.2009)

NOVINKY – Dacia vytvořila sportovní model! Je to hatchback a jmenuje se Duster. Původně si celý svět myslel, že Duster bude SUV, ale oficiální snímky prozrazují, že jde o soutěžní sportovní vůz s velmi nafouknutými blatníky a celkem zajímavým designem. Ačkoliv jde o nový vůz, design s sebou nese prvky velmi oblíbeného Renaultu 5 Turbo a člověk by řekl, že Duster hledal inspiraci právě v něm. Pokud by se v takovém designu dostal na trh, všichni nostalgičtí motoristé by po něm okamžitě sáhli. Bez ohledu na to, že je to Dacia, za celým projektem stojí pánové z Renault Sport Technologies.

Model bude představen příští rok na ženevském autosalonu. Jenže stále se o něm hovoří jako o soutěžním. Siluetu vozu, kterou jsme viděli pod označením Duster, nemá nic společného s tímto vozem. Možná přední masku. Sportovní prototyp má odlehčenou karoserii a motor uprostřed. Jde o třílitrový šestiválcový agregát od Nissanu o výkonu 350 koní. Je to čtyřkolka a výkon motoru je na ně přenášen přes šesti stupňovou sekvenční převodovku.

Duster váží pouhých 950 kilogramů a těší se ze závodního podvozku, který může být nastaven pro různé povrchy závodních okruhů. Rumunský ostrý hatch se objeví poprvé na ledu, a to na podniku Trophée Andros ve Francii. Za volantem bude jezdec Formule 1, Alain Prost. „Jsem hrdý na to, že mohu řídit Dacii Duster. Je to naprosto nový vůz a já mohu být částí promotion tohoto vozu. Díky práci Renault Sport Technologies mám důvěru v nový Duster, může pro mě připravit extrémně vzrušující sezónu,“ řekl Prost.

Co říci závěrem? Duster vypadá lépe než kterýkoliv jiný model od Dacie. Pokud se dostane do výroby a bude vypadat alespoň z části jako tento vůz, pak se máme na co těšit.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

 

Duster - Renault 5 Turbo se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek