Tuning REDAKCE

Eleanor se vrací (21.02.2008)

Eleanor se vracíNOVINKY – Naprosto nevídaná záležitost se stala v automobilovém světě. Ford dal licenci firmě Classic Recreations stavě nové Eleanory s využitím dílů ze starých zásob. Ano Eleanora, kterou znáte především z filmu 60 sekund se vrací v nové podobě. A nejde jen o nějakou reinkarnaci, tohle je naprosto nové auto. Za cenu 139 900 dolarů může být vaše!

Nicolas Cage měl s Eleanorou špatné zkušenosti, nicméně po Bullitovi je 60 sekund další film, po kterém zatouží mít Mustanga ve své garáži každý kluk od 5 do 99 let. Eleanora je navíc neskutečně dravá. A to nejen vzhledem!

Nová Eleanora vznikla z dílů pro Ford Mustang Fasback z roku 1967. Firma tak nemusela dlouho laborovat, jak které díly vyrobí. Pod kapotu nainstalovala 535 koňový motor FI, který pomáhá vozu zrychlit z nuly na stovku za 4,9 vteřin. Za dalšíh 50 tisíc dolarů si ovšem coby zákazníci máte možnost zvýšit výkon vozu na neuvěřitelných 770 koní. Extra posilnění motoru si ovšem vyžaduje další úpravy v podobě nových zadních tlumičů a brzd od Keith Craft Racing. Výkon vozu je přenášen na zadní kola přes manuální nebo automatickou převodovku Tremec TKO.

Interiér je designován tak, aby se současná Eleanora co nejblíže blížila k filmové variantě. V prodeji je pouze na území USA.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

Eleanor se vrací

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek