Tuning REDAKCE

Elia Logan (19.09.2005)

Elia Logan - vyšlechtěný RumunKdo by si kdy myslel, že se Renault rozhodne investovat do nových modelů vozů Dacia. Vzpomínám na otce mého kamaráda, který jezdil starou Dacií a v každém kopečku se houpal ze předu do zadu a tvrdil, že takhle vozu pomáhá zdolat kopeček. Nový Logan tyto problémy už stoprocentně nemá a snad už ani nic podobného nikoho nenapadá při řízení Dacie. Tunerská firma Elia sáhla již po druhé po modelu Logan, ale tentokrát mu věnovala mnohem více času a výsledná úprava je mnohem atraktivnější.

Oficiální název vozu je Elia Logan RS 100 a pyšní se 136 koňmi. A to za cenu 17 500 euro. Sériová verze vozu nabízí při 1,6 litrovém čtyřválci výkon 87 koní. Elia tak zvýšila výkon o 49 koňských sil. Vůz stojí na alukolech o velikosti 17 palců. Díky tomu si může tunový Logan dopřát maximálky 200 km/h. Díky zvýšení výkonu si mladý Rumun vysloužil účinněnjší brzdy.

Atraktivitu zajišťuje vozu černá barva a pak sada spojlerů a chromová maska. Novinkou je zde nový sportovní výfuk. Interiér září koženými vyhřívanými sedadly. Nadstandardem je také navigační systém.

Elia plánuje vyrobit pouze 100 vozů ve verzi Logan RS 100. Nejnadupanější verze přijde milovníky „dáček“ na 23 tisíc euro.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Elia Logan - vyšlechtěný Rumun

 

Elia Logan - vyšlechtěný Rumun

 

Elia Logan - vyšlechtěný Rumun

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek