Tuning REDAKCE

Essen Motor Show začíná (2004-11-24) (24.11.2004)

tuning-aktuality/24_11_2004_essen/logo_essen_01Essen Motor Show začíná

Svátek evropských tunerů se blíží. Již zítra totiž zaplní výstaviště v Essenu stovky novinářů a odborníků, kteří se setkají s nejnovějšími automobily a úpravami posledního roku a plánované pro ten příští. Essen Motor Show je evropskou stálicí nabízející to nejlepší, co lze v tuningu spatřit. A pokud se chystáte do Essenu i vy, nejprve si přečtěte, co Vás vůbec čeká.

Loňský ročník byl subjektivně objektivně hodnocen naprosto skvělý. Nepočítaně kilometrů, bolesti nohou, únava, ale především neuvěřitelné množství toho nejlepšího, co dokázaly šikovné ruce mechaniků vyrobit. V Essenu si každý správný automobilový nadšenec přijde na své. Především i díky několika extra výstavám, mezi kterými loni nechyběli ani sportovní veteráni nebo studie „šílených“ konceptů. Zkrátka bylo na co koukat. Nutno podotknout, že nechyběly krásné ženy, strip show a přítomnost Miss Tuning 2003 Kathariny Kuhlmann.

A co nás čeká letos? Devatenáct hal o celkové rozloze 105 tisíc metrů čtverečních zaplní pět set sedmdesát vystavatelů z devatenácti zemí celého světa. Od 26. listopadu do 5. prosince se tak otevřou brány všem zájemcům o příslušenství s názvem „Formule Fun“. Třicátý sedmý ročník představí návštěvníkům přední tuningové firmy a úpravce. Vedle nich bude otevřena opět výstava sportovních veteránů, kde nebudou chybět ty největší skvosty automobilové historie. Zvláštní výstava byla loni věnována formulím ze stáje Ferrari, nyní se tato výstava bude věnovat výhradně legendám Grand Prix, a to z let 1907 – 1939.

Otevřeno je v Essenu od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin a v sobotu a v neděli od 9 do 18 hodin. Dospělý zaplatí za lístek 16 euro, skupiny po dvaceti zaplatí za osobu 14 euro. Děti a studenti platí 11 euro.

Essen motor show samozřejmě nebude chybět v naší fotogalerii. Vzdálenost z Prahy je do Essenu cca 800 km, což už opravdu stojí za úvahu.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/24_11_2004_essen/1

 

tuning-aktuality/24_11_2004_essen/2

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek