Tuning REDAKCE

Evoque Desert Warrior 3 (09.11.2012)

TUNING – To není ten načančaný Range Rover Evoque, kterého milují metropolitní dámy a jemní muži. Luxusní dobře tvarovaná krabička, která zajistila Land Roveru nebývalý úspěch, se v rukou RaBe Race Cars proměnila ve zlého chlapce s označením Desert Warrior 3 (DW3). V novém dresu se bude ucházet o přízeň fanouškům FIA Off Road Rally Championship 2013 a následně se zúčastní také dakarské rally 2014.

Toho, že se jedná o výjimečný vůz, si všimnete okamžitě. V níže dostupném videu můžete vidět, jak vyjíždí z malého hangáru. Na střeše má obrovský nasávač a matná černá barva a funkční úpravy prozrazují, že se jedná o drsného společníka. Vše se potvrdí, když spatříte záď, kde místo víka zavazadlového prostoru uvidíte tři rezervní kola.

Pod kapotou najdeme třílitrový přeplňovaný šestiválec z BMW. Je to diesel a má výkon 275 koní. Tedy v BMW. V Range Rover byl motor vylepšen na výkon 350 koní. Výkon motoru je přenášen přes šesti stupňovou sekvenční manuální převodovku na všechny čtyři kola. Vůz váží 1 900 kilogramů. Svůj díl na váze má i obrovská palivová nádrž s kapacitou 260 litrů. Dojezd černého pouštního válečníka je 1 200 kilometrů.

„Tvrdě jsme pracovali na tom, aby Desert Warrior 3 perfektní. Aby se skvěle řídil a zároveň si zachoval schopnost jízdy po dunách,“ řekl Mike Jones s RaBe Race Cars. Ten také potvrdil využití trubek T45 pro zpevnění celého podvozku.

 Novinku vyzkouší Excite Rallye Raid Team, který má k dispozici tři stroje DW3. Řidiči dvou šampionátů budou Martin Rowe, John Hardy a Andrew Coley.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Evoque Desert Warrior 3

 

Evoque Desert Warrior 3

 

Evoque Desert Warrior 3

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek