Tuning REDAKCE

Exagon Furtive e-GT (29.09.2010)

NOVINKY – Malé automobilky se díky trendovému elektrickému pohonu hlásí o své místo na trhu a snaží se překvapovat odborníky a zákazníky novými a novými koncepty. Dalším v řadě malých výrobců sportovních automobilů je Exagon Motors, kteří na autosalonu v Paříži představí tento týden elektrický model Exagon Furtive e-GT.

Vůz byl zatím odhalen pouze malé skupině francouzských novinářů, což můžete sledovat o chvíli pozdějí níže ve videu. Pokud se podíváme na Furtive e-GT, pak v něm spatříme klasickou vykrádačku designů různých výrobců. Zřetelně je vidět Laguna Coupe, místy nové Audi TT, záď je mixem nového BMW Z4 a klasických velkozadelních sporťáků. Jako celek ale Furtive e-GT působí dobře a vyspěle.

Ačkoliv zatím nebyly zveřejněny technické detaily, víme, že vůz pohání dva elektrické motory od Siemese, které jsou uloženy vzadu společně s benzínovým agregátem. Díky tomu se dostane na stovku za 3,5 vteřiny. Výkon je údajně 340 koní a dojezd na elektrický pohon 400 kilometrů. Celých 800 kilometrů v případě kombinace benzínového a elektrického pohonu.

Vypadá to, že Tesla má konečně svého přímého konkurenta, i když hybridního. Na detailní informace si musíme počkat, ale již nyní víme, že e-GT může být v Evropě velmi atraktivní variantou jiných, vysokých nákladů na provoz automobilů.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Exagon Furtive e-GT

Exagon Furtive e-GT

Exagon Furtive e-GT

Exagon Furtive e-GT

Exagon Furtive e-GT

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek