Tuning REDAKCE

F-150 od Shelbyho (13.06.2007)

F-150 od ShelbyhoTUNING - Shelby je legendou v oblasti stavby závodních vozů a vytváření brutálního výkonu u muscle cars. Co když si ale do parády vezme obří pick-up? Pravděpodobně budete očekávat rychlé pruhy, agresivní spojlery a hejblátka pod kapotou, která umožní automobilu větší výkon. A přesně také to se stalo. Za vůz, který je na fotografiích, zaplatil zájemce 105 tisíc dolarů. Legální prototyp je postaven na základně vozu Ford F-150 Lariat Super Cab modelový rok 2006 a pod kapotou je nadutý 5,4 litrový osmiválec s výkonem 445 koní!

Zvenku se Ford F-150 Shelby tváří velice pyšně. Lakování s dlouhým názvem Custom Oxford White a Sonic Blue je precizní hrou dvou tónů, které vozu neobyčejně sluší.  Tmavá světla, pod kterými se rýsuje mohutný spojler pak umocňují celkový pocit ze silného vozu. Pozorní čtenáři si všimnou masky chladiče, která je vyvedena ve stejném stylu jako Ford Mustang GT 500 Shelby. Pod kapotu se toho vešlo hodně. Přeplňování a úpravu motoru má na svědomí firma Roush Performance. Společně s novým výfukovým systémem si pohrála společně s Shelbym na sportovním řazení, které díky diferenciálu může být opravdu sportovní, ačkoliv jde o čtyřstupňový automat.

Celkově je vůz snížen o dvacet milimetrů vepředu a třicet milimetrů vzadu. S výkonem se na nápravách objevily také brzdy MonoBlock, které se pyšní logem Shelby. Kola mají dvaadvacet palců a jsou obuta v pneumatikách Pirelli Scorpion Zero P305/40 R22.

Jedinečná podívaná pak pokračuje v interiéru, kde se objevuje řada hliníkových doplňků. Jelikož informací více nemáme, odkážeme Vás na fotogalerii, která však rozhodně stojí za shlédnutí.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

F-150 od Shelbyho

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek