Tuning REDAKCE

F430 Spider: oficiálně (11.02.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/11_02_2005_spider/logo_spider_01F430 Spider: oficiálně

Modena je nejúspěšnějším Ferrari všech dob. Objevila se ve verzi kupé i spider a to samé se v současné době děje s nástupcem modelu s označením Ferrari F430. Kupé si dobylo svět a Ženeva bude hostit spider, který je ještě přitažlivější než verze kupé.

Důležité je nezapomenout na osmiválec pod kapotou a ten zůstane i v otevřené verzi nadále srdcem celého vozu. Celý vůz navíc využívá prvky z formulí F1 a jedním z nich je také elektronický diferenciál (E-diff), který zlepšuje trakci a držení vozu na vozovce ve všech podmínkách.

Spider je designován Pininfarinou a jeho tvary jsou výsledkem dlouhých testů a počítačových simulací. Novinkou u modelu je zadní lízátko spojleru na konci krytu motoru a nový větší nasávač vzduchu, který dodává vozu mnohem „nadupanější“ výraz. Samotný motor je ukryt pod atraktivní skleněnou průhlednou kapotou. Motor uprostřed tak dostává jedinečnou podobu a téměř unikátní možnost být stále na očích.

Silný vzpínající se hřebec disponuje 490 koňmi, osmiválcem o obsahu 4390 ccm a maximálka se pohybuje kolem 313 km/h. Z nuly na stovku se F430 Spider dostane za 4.1 sekundy.

Svět je nedočkavý na nové Ferrari a vy se můžete oficiálními fotografiemi kochat již dnes nad designérským uměním italských fanatiků do rychlosti.

 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu F430 Spider

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek