Tuning REDAKCE

FAB Design Porsche Panamera (31.12.2009)

TUNING – Porsche Panamera zatím byla upravována jako čtyřdveřový vůz. Teprve společnost FAB Design se rozhodla zajít mnohem dále a vytvořit z Panamery obrovské kupé s dvojicí dveří. I když zde jde pouze o optický klam. Kdo neviděl Panameru živě, pravděpodobně si neumí představit proporce sportovního vozu. Má téměř pět metrů délky, což z něj dělá obrovské kupé, zvlášť s přidáním rozšiřujícího bodykitu. Pokud je Panamera v základu spotřebním hezky vypadajícím vozem, FAB Design z ní udělal dreamcar!

Tuningová společnost pochází z Mellingenu, kde se zabývá především vozy Mercedes-Benz, respektive plněním přání majitelů jednotlivých vozů. FAB Design pracuje i na Maybachu nebo McLarenu. Panamera je vlastně prvním vozem, který nepochází od Daimlera.

Na první pohled každého zaujme kompaktnost vozu. Obrovská tlama s velkými nasávači vzduchu disponuje také plastovými zakřiveními na stranách, které korespondují s designem zádě a také výdechy na předních blatnících. Přepracované jsou i kapoty a kompletní záď, na které nezůstal kámen na kameni. Milovníky sportovních vozů potěší karbonové doplňky i trojitý výfuk uprostřed.

Absence zadních dveří dělá z vozu obří kupé. Jak jsme již zmínili v úvodu článku, jde pouze o optický klam. Zadních dveří se firma nezbavila. Jejich zakončení je však na rozšířeném blatníku, proto působí vůz mnohem sportovněji a dělící čára spíše vypadá jako spojení jednotlivých karosářských dílů než dveří.

Vůz byl celkově snížen o dvacet milimetrů, dočkal se nových brzd a dvaadvaceti palcových kol. Firma prozradila, že pracuje i na úpravách motoru, které vyženou výkon Panamery k 700 koňským silám. Společnost bohužel žádné detaily o úpravách nezveřejnila.

Známá není v tuto chvíli ani cena úpravy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

 

FAB Design Porsche Panamera

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek