Tuning REDAKCE

Fashion Cars III (15.05.2006)

SRAZY – Tuningový sraz ve Vysokém Mýtě má jedno obrovské plus: prostředí. Oproti klasickým letištním plochám, které jsou rovné, je tento terén členitější a ať se podíváte z jakékoliv strany, vždy je vidět, co Vás ještě čeká. Navíc zde nechybí oblíbené sprinty nebo kaskadérská vystoupení. Fashion Cars III se vydařily! A co je nejdůležitější, mohli jste zde vyhrát upravené auto: VW Corrado!

VW Corrado

Nebývá zvykem, že pořadatelé tuningových srazů vyhlásí obrovskou soutěž o upravený automobil. Agentuře M-S-P se zjevně tento nápad zalíbil natolik, že ho prostě zrealizovala. A přitom začátky srazu jako takového vůbec nebyly jednoduché. „Začátky byly z dnešního pohledu velice amatérské. Za první náš výsledek bych se skoro styděl, ale každé začátky jsou těžké a jsem moc rád, že už jsou za námi porodní bolesti a my nyní třetím srazem pokračujeme dál. Na prvním sraze bylo 3000 lidí, což nás příjemně překvapilo. Program se neustále zlepšuje a pět tisíc lidí z loňského roku bychom velice rádi zopakovali,“ uvedl jednatel organizující firmy Martin Apeltauer.

Na sraz dorazilo přes čtrnáct set automobilů. Svou cestu si sem našla i velice vydařené úpravy včetně dokonalé Ibizy nebo VW Golfu Petra Duchoně, který se zde prezentoval s novým interiérem v bílé kůži. Do areálu Autodromu Vysoké Mýto zavítal také Maxi Pervers s třemi hovady a další velice zajímavé exponáty včetně jednoho Ferrari. „Na začátku byli našimi návštěvníky hlavně lidé z Vysokého Mýta. Dnes tvoří stále velkou část, ovšem jak se sraz stává tradičnější a známější, tak přijíždějí lidé i z větších dálek,“ sdělil Apeltauer.

Program se v sobotu pyšnil soutěžemi db Drag, sprinty nebo největší soutěží o VW Corrado. Své umění předvedl streetfighter Petr Přívozník na motocyklu Honda CBR 900 RR Fire Blade. Ze sprintů nemáme bohužel žádné fotografie, natáčeli jsme videa pro druhé číslo Českého Tuningu.

Celkově byl třetí sraz Fashion Cars velice pohodový. Počasí se z velmi horkého dopoledne po obědě změnilo v povětrné, i to však nevadilo otrlým tunerům v užívání si atmosféry, která je pro tento sraz naprosto typická.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Fashion Cars III

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek