Tuning REDAKCE

Ferrari 575 GTZ na zakázku (26.04.2006)

Ferrari 575 GTZEXTRA – O tom, že se v automobilovém světě může stát naprosto všechno, potvrzuje šílená akce sběratele automobilů Yoshiyuki Hayashiho. Jde o slavného japonského sběratele, který vedle jiných skvostů vlastní vozy neskutečné historické i ekonomické hodnoty. V jeho garáži stojí Ferrari 166MM, 250 Spider California nebo dvě Daytony – kupé a roadster. Samozřejmostí je Enzo. Jako naprostý nadšenec, oslovil Hayashi firmu Zagato, aby mu postavila nové tělo pro jeho Ferrari 575M, a to ve stylu slavného modelu 250 GTZ berlinetta.

Nové Ferrari nese název 575 GTZ a jeho tělo je vyrobeno z hliníku. Vůz svou koncepcí oslavuje klasické vozy a připojuje se k exkluzivní skupině extra vyrobených vozů s nezaměnitelným designem. Stejně jako 250 GTZ se celý vůz nese v tónech dvou barev. Také tímto detailem vzdává hold sportovním vozům z padesátých let. Pro Zagato je tento projekt možností oslavit padesáté výročí Ferrari 250 GTZ z roku 1956, jednoho z nejúspěšnějších vozů GT, které znamenají pro historii více než ostatní vozy.

Koncept sportovní elegance, funkčního designu a neotřelých nápadů byl vystaven ve světové premiéře včera ve Villa D´Este Concours D´Elegance v Itálii. Právě toto místo bylo místem premiéry i vozu 250 GTZ v roce 1956. Nový model Ferrari je vyroben pouze v jednom exempláři.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ferrari 575 GTZ

 

Ferrari 575 GTZ

 

Ferrari 575 GTZ

 

Ferrari 575 GTZ

 

Ferrari 575 GTZ

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek