Tuning REDAKCE

Ferrari 599 GTB Hamann (08.02.2007)

Ferrari 599 GTB HamannTUNING – To, že Ferrari vytvořilo fenomenální kupé, nemůže být pochyb. Zvláštní je, že Ferrari 599 GTB je monstrózní a zajímavé v černé barvě. Červená mu prostě nesluší! Hamann to ví  a upravil nejnovější model maranellské stáje do černého sametu, který vyjíždí černou nocí v kostýmu netopýřího muže. Moderní Batmobil je na světě a tuningová firma z Laupheimu v Německu jeho výkon vyšponovala na 673 koní.

Navýšení 53 koní se dočkal sériový dvanáctiválec o objemu 6 litrů, který známe z Ferrari Enzo. Ovšem zde Hamann nezůstal jen u „tupého“ navýšení výkonu. Pohrál si s váhou vozu, takže se dostal na výborný poměr hmotnosti k výkonu, a to z 2,5 na 2,3 kg/PS.

O tom, že je tento vůz králem na silnici, informuje ostatní účastníky silničního provozu devadesáti milimetrové koncovky výfuku a samozřejmě nový systém, který přetváří brutální výkon vozu v grandiózní filharmonii s velkým zastopením basů a barytonu. Ovšem to, co na první pohled uchvátí všechny milovníky Ferrari, jsou tvary. Hamann si dal záležet na tom, aby příliš neurazil Pininfarinovo dílo a přistupoval k tuningu exteriéru velice opatrně. Ovšem výsledek lahodí oku a většina pozorovatelů se prostě nemůže vynadívat na jemnou hru křivek a vykreslení duše automobilu.

599 GTB obouvá jednadvaceti palcové titanové ráfky a pneumatiky o rozměrech 245/30 vepředu a 345/25 vzadu. Firma Hamann navíc nabízí možnost individuální úpravy 599 GTB. Co se týče interiéru, zde se zákazníci dočkají extravagantní kožené úprav, která je dostupná v několika barvách. Pro milovníky hifi je zde připraven kvalitní DVD přehrávač, televize nebo Playstation.
Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

Ferrari 599 GTB Hamann

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek