Tuning REDAKCE

Ferrari 599XX nově - více síly (01.12.2011)

TUNING - Ferrari 599XX není obyčejné auto. Je určené jen pro několik extrémně bohatých zákazníků, kteří si ho nejenže mohou pořídit, ale také dovolit si ho udržet v provozu. Nová verze roku 2012 bude slavnostně odhalena na Bologna Motor Show v Itálii 3. prosince. Okruhová bestie nahradí model z roku 2009.

Vylepšený model nabídne řadu technických vylepšení, mezi nimiž musíme jmenovat novou verzi dvanáctiválce s postranními výfuky. Výkon vyrostl na 750 koní a točivý moment na 700 Nm. K tomu všemu se Ferrari podařilo snížit hmotnost vozu, což má za následek rychlejší akceleraci.

Elektronické systémy a aktivní aerodynamický paket umožňuje nehomologovanému supersportu dosahovat lepších výsledků na okruhu. Nicméně každého ze všeho nejdříve zajímá, jak vůz vypadá, teprve pak se dostává pod kapotu. U nového Ferrari 599FXX si každý všimne zadního křídla, které je funkční a zajišťuje nezbytný přítlak zadní nápravy.

Nový je ovšem i přední spoiler a zadní difuzor. Výsledkem všech změn je přítlak v 200 kilometrové rychlosti za hodinu 330 kilogramů. Pokud se křídlo přizdvihne, pak 440 kilogramů.

Ferrari se chlubí novým setem kol s pneumatikami Pirelli, kterým ušetřilo 35 kilogramů váhy. Celkový výsledek pak dokládá okruh ve Fioranu, který 599XX zvládne zajet za 1 minutu a 15 vteřin.

Kalkulátor povinného ručení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Ferrari 599XX nově - více síly, méně váhy

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek