Tuning REDAKCE

Ferrari 599XX nově - více síly (01.12.2011)

TUNING - Ferrari 599XX není obyčejné auto. Je určené jen pro několik extrémně bohatých zákazníků, kteří si ho nejenže mohou pořídit, ale také dovolit si ho udržet v provozu. Nová verze roku 2012 bude slavnostně odhalena na Bologna Motor Show v Itálii 3. prosince. Okruhová bestie nahradí model z roku 2009.

Vylepšený model nabídne řadu technických vylepšení, mezi nimiž musíme jmenovat novou verzi dvanáctiválce s postranními výfuky. Výkon vyrostl na 750 koní a točivý moment na 700 Nm. K tomu všemu se Ferrari podařilo snížit hmotnost vozu, což má za následek rychlejší akceleraci.

Elektronické systémy a aktivní aerodynamický paket umožňuje nehomologovanému supersportu dosahovat lepších výsledků na okruhu. Nicméně každého ze všeho nejdříve zajímá, jak vůz vypadá, teprve pak se dostává pod kapotu. U nového Ferrari 599FXX si každý všimne zadního křídla, které je funkční a zajišťuje nezbytný přítlak zadní nápravy.

Nový je ovšem i přední spoiler a zadní difuzor. Výsledkem všech změn je přítlak v 200 kilometrové rychlosti za hodinu 330 kilogramů. Pokud se křídlo přizdvihne, pak 440 kilogramů.

Ferrari se chlubí novým setem kol s pneumatikami Pirelli, kterým ušetřilo 35 kilogramů váhy. Celkový výsledek pak dokládá okruh ve Fioranu, který 599XX zvládne zajet za 1 minutu a 15 vteřin.

Kalkulátor povinného ručení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Ferrari 599XX nově - více síly, méně váhy

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek