Tuning REDAKCE

Ferrari F458 Italia oficiálně (29.07.2009)

NOVINKY – Ferrari zveřejnilo konečně oficiální fotografie připravovaného nástupce modelu F430, Ferrari F458 Italia. Dvousedadlový supersport s motorem uprostřed bude mít premiéru již v září na Frankfurt Motor Show. N8zev 458 Italia naznačuje objem motoru a počet válců. Design vozu navrhnul Pininfarina od motoru můžeme čekat výkon 570 koní při 9 000 ot./min. Maximální točivý moment je 540 Nm přii 6 000 ot./min.

Pokud budeme počítat výkon na litr objemu, pak je F458 v historii Ferrari nejlepší. Na litr má totiž výkon 127 koní. Stejně jako model California, je 458 Italia vybavena sedmi stupňovou převodovkou, která výkon motoru přenáší na zadní kola. Akcelerace z nuly na stovku činí 3,4 sekundy a maximální rychlost dosahuje 325 km/h.

Kombinovaná spotřeba vozu se bude pohybovat kolem 13,7l/100km, emise CO2 byly vypočteny na 320g/km. Vozu pomáhá hliníkové šasi, celková hmotnost dosahuje 1380 kilogramů. Ačkoliv se tato čísla zdají vysoká, na supersport jsou velmi dobrá. Nový model disponuje o 32 procent lepší akcelerací než předchozí modely.

Fotografie interiéru dosud nebyly zveřejněny, máme pouze jedno foto, které pochází z přiloženého videa. I když bude vůz v interiéru luxusní stejně jako jeho předchůdci, zatím si na jeho provedení musíme počkat. Z jediné fotografie, kterou vidíme, můžeme hádat, že se interiér velmi inspiroval u Formule 1.

Další fotografie, videa a informace očekáváme před Frankfurt Motor Show. 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

 

Ferrari F458 Italia oficiálně

 

Ferrari F458 Italia oficiálně

 

Ferrari F458 Italia oficiálně

 

Ferrari F458 Italia oficiálně

 

Ferrari F458 Italia oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek