Tuning REDAKCE

Ferrari FXX Evoluzione (30.10.2007)

Ferrari FXX EvoluzioneTUNING – Pokud se zeptáte pravově rných tunerů, co pokládají za vrchol úprav v motorismu, spousta z Vás odpoví velice rychle: Ferrari FXX. Jde o jeden z nejzajímavějších počinů italské stáje v oblasti přestavby. Inovativní program FXX dělá z modelu Enzo nabroušenou raketu připravenou vystřelit do vesmíru. Stačí jen prozradit základní informace.

Ovšem než tak učiníme, je důležité prozradit laikům, oč tu vlastně běží. Ferrari FXX je od základu přestavěné Enzo. Za projektem stojí Michael Schumacher, který v současné době testuje model Evoluzione. Novinku, kterou u Ferrari připravili, si velice rychle vykoupili nenasytní milionáři, kteří rádi zaplatí za extrémně individuální vůz přes 50 milionů korun.

Dvacet testovacích jezdců v čele se Schummacherem žjistilo, že motor u FXX je stále slabý. V základu FXX má výkon 800 koní a nutno podotknout, že je velice rychlý. Ovšem inženýři zde sáhli ještě hlouběji a dostali z motoru výkon 860 koní. Nejenže vůz má neuvěřitelné zrychlení, ale ještě hraje senerádou 6,2 litrového dvanáctiválce.
 
Nové jsou také prvky exteriéru. Nový je spojler vepředu i vzadu. Na první pohled je také vidět rozdílné lakování oproti prvnímu modelu. Automobilka přesné informace tají, ale velice brzy je očekáváme v tiskové zprávě.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ferrari FXX Evoluzione

 

Ferrari FXX Evoluzione

 

Ferrari FXX Evoluzione

 

Ferrari FXX Evoluzione

 

Ferrari FXX Evoluzione

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek