Tuning REDAKCE

Ferrari FXX Millechili (27.06.2007)

Ferrari FXX MillechiliNOVINKY – Budoucnost automobilů je jasná: hybridní pohony, snížení emisí, tedy důraz na ekologii. Zatímco většina automobilek dává přednost čistému dieselu nebo hybridům, Ferrari jde na to úplně jinak. Automobilka představila koncepci vozu Ferrari FXX Millechili, která má ukázat, že dělat ekologická auta se dají i jinak.

Design vozu vychází z Enza, je však kratší a váží o 365 kilogramů méně než Enzo. Pod kapotou je dvanáctiválec s výkonem 660 koní. Ptáte se, jak jsme to tedy s tou ekologií mysleli? Menší a lehčí automobil s vyšším výkonem má výbornou dynamiku a nižší spotřebu, a zde je právě ono snížení emisí. V praxi u všech automobilů platí, že čím menší spotřeba, tím nižší emise CO2.

Nutné je připomenout, že podíle emisí je v současné době u Ferrari 400g/km. Automobilka plánuje zavést opatření, která napomohou snížení emisí na 250g/km. Koncept se výroby nedočká, ale u Ferrari plánují, že podobný model vyroben bude, a pravděpodobně to bude nástupce některého ze současných modelů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ferrari FXX Millechili

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek