Tuning REDAKCE

Ferrari odhalilo F12berlinetta (01.03.2012)

NOVINKY – Nová F12berlinetta je nejsilnějším a nejrychlejším Ferrari všech dob. Nástupce 599 GTB Fiorano a přímý konkurent Lamborghini Aventador LP700-4 měl nést označení F620 GT, automobilka si však vybrala název F12berlinetta. Prodávat se začne na konci letošního roku.

F12berlinetta ukrývá 6,3 litrový dvanáctiválec o výkonu 730 koní. Točivý moment 680Nm přesvědčí každého o síle, která se v italském hřebci ukrývá. Výkon vozu je přenášen přes dvojspojkovou převodovku F1 na zadní kola. Z nuly na stovku nový model sprintuje za 3,1 vteřiny a na 200 kilometrové rychlosti je za 8,5 vteřin. Maximální rychlost byla naměřena na 340 km/h. Okruh ve Fioranu zvládla novinka za 1 minutu a 23 vteřin, tedy rychleji než jakékoliv jiné silniční Ferrari v historii.

I když má o 118 koní víc než 599 GTB Fiorano, je spotřeba vozu nižší. Na sto kilometrů potřebuje F12berlinetta 16,7l/100km v kombinované spotřebě. Emise CO2 na kilometr činí 350 gramů.

Délka nového Ferrari je 4,618 metrů, šířka 1,942 metrů a výška 1,273 metru. Novinka je tedy o 47 milimetrů kratší než předchůdce. Automobilka podotýká, že i přes zkrácený rozvor je novinka na silnici preciznější.
Design vozu vychází ze spolupráce Ferrari Styling Centre a Pininfariny. Na první pohled připomíná model FF, jako celek však působí velmi agresivně a naprosto objektivně už dnes lze říci, že bude mít úspěch. A to i přesto, že cenovka bude vyšší.
Premiéra Ferrari F12berlinetta se uskuteční na ženevském autosalonu. Jak už jsme zmínili výše, zákazníci však svůj model nedostanou dříve než na konci roku.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

 

Ferrari odhalilo F12berlinetta

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek