Tuning REDAKCE

Fiat 500 o krůček blíž (14.12.2006)

Fiat 500NOVINKY – Původně jsme o nové pětistovce chtěli psát v novinkách, ale zájem o tento vůz povýšil tento tento text na článek dne. Důvod je prostý: nová pětistovka se líbí a díky marketingovému tahu na http://www.fiat500.com/ se těší neskutečnému zájmu. Nyní se navíc na internetu objevily nové fotografie a jak auto.cz, tak autorevue.cz již tyto informace zveřejnily.

Ačkoliv jeden server hovoří o tom, že jde o oficiální fotografie, druhý tuto skutečnost popírá. Z vlastních zdrojů v Itálii již dnes víme, že fotografie jsou z připravovaného katalogu doplňků, takže podoba nového fiatu je na stránkách katalogu více než pravděpodobná.

Nový Fiat 500 má jít podle dohadů cestou retro modelu Mini Cooper, tudíž cestou drahého image vozu určeného pro mladé. Italské servery hovoří o ceně mezi 10 a 15 tisíci euro, české často přirovnávají novou pětistovku k levné záležitosti typu Seicenta. Mnohem pravděpodobnější je první varianta. Na fotografiích lze vidět povedený design nového vozu automobilky Fiat, která si dává opravdu na čas s jeho uvedením na trh.

Podzim 2007 nabídne první modely s motorem 1,1 a 1,2 litru. Později se objeví naftová 1,3jka a dvouválec 0,9 litru s turbem a výkonem kolem stovky koní.

Pro zkrácení čekání na tento vůz citujeme dva příspěvky na http://www.auto.cz/, které se objevily v diskusi o novém Fiatu 500 a určitě stojí za přečtení:


BOBÍK,
Datum: 01.12. 11:03Autor: Dinar

tak jsme mu říkali, citronově žlutý Fiat 500, měla ho moje maminka, po létech šetření, splněný sen. Jako kluk jsem každé ráno sledoval, jak vyjíždí z garáže, pyšný na ten krásný kousek auta, který pro nás neznamenal jen přibližovadlo, byl i projevem vzdorovité touhy po nezávislosti. Chcete nás všechny nacpat do trabantů?!... tůdle, aspoň kousek chuti ukřičené Sicílie aspoň kousek pocitu, že si můžu v životě vybrat. Pro mě bohužel, nedokázal Bobík odolávat útokům zákeřné rzi dostatečně dlouho, aby se potkal s mým řidičákem, ale i tak je to nostalgie, a o to víc se těším na tohle pětistovkové vzkříšení a začínám mít tušení, co by tak mohla jedna starší paní objevit některé příští vánoce pod stromečkem.

 

BERUŠCE K VÁNOCŮM
Datum: 01.12. 22:31Autor: GTI

Ano. Mohli jsme pro vás udělat normální solidní auto. A pěkné. Prrc. Umělý drift, falešní koně. A pro nové zákazníky nějakou tu novou turbo-vábničku. Ale my jsme si řekli ne. Když auto, tak pro všechny...


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Fiat 500 NEW

 

Fiat 500 NEW

 

Fiat 500 NEW

 

Fiat 500 NEW

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek