Tuning REDAKCE

Fiat 500 oficiálně (09.07.2007)

Fiat 500 oficiálněNOVINKY – Marketingový koncept nového modelu Fiat 500 nemá v oblasti automobilového průmyslu obdoby. Na internetových stránkách www.fiat500.com již byl spuštěn video konfigurátor a nový Fiat míří do prodeje s cenovkou necelých deseti tisíc eur v základu. Za stylovou hračku je to akceptovatelná cena v porovnání s nepovedenou kopií Mini Cooperu Daihatsu Trevis, který začíná na stejné ceně.

Fiat 500 oficiálněFiat 500 má padesátiny. Poprvé byl představen 4. července 1957 a ihned si získal oblibu u zákazníků. Říká se o něm, že zmobilizoval Itálii a jeho tvůrce Dante Giacosa si bezesporu zaslouží uznání. Nová generace slavné Pětistovky byla představena přesně po padesáti letech. Čtvrtého července 2007 se v Turíně uskutečnily bujaré oslavy a představení nového vozu. Společně s turínskými oslavami se na další premiéry nového vozu mohou těšit obyvatelé následujících třiceti italských měst.

Nová pětistovka splňuje požadavky normy EURO 5 a podle dostupných informací obstojí se všemi pěti hvězdičkami v nárazových testech Euro NCAP. Ve standardu bude sedm airbagů, stabilizační systém nebo garance na vůz celých pět let.

Fiat 500 oficiálněVůz je celkově větší než jeho starší předchůdce. Disponuje délkou 3,55 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,49 metru. Vůz bude nabízen pouze v třídveřové variantě a s několika atraktivními motory. Základem bude 1,2 litrový čtyřválec s výkonem 68 koní. Se spotřebou 5,1 l/100km bude jistě zajímavou volbou i pro šetřílky, kteří nepřišli na chuť dieselovým motorům. Z nuly na stovce je za 12,9 vteřin a maximálka končí na 160 km/h. Zajímavou variantou budeFiat 500 oficiálně 1,4 litrový stokoňový čtyřválec, který pomůže vozu zrychlit z nuly na sto za 10,5 vteřin a jet maximální rychlostí 182 km/h. Poslední zatím dostupnou variantou bude 1,3 litrový dieselový Multijet. U vozu s tímto motorem můžeme počítat se zrychlením za 12,5 vteřin a maximální rychlostí 165 km/h.

V zákulisí se hovoří o dvouválcovém motoru s turbem o obsahu 0,9 litru. Výkon se má vyšplhat ke sto koním, ale zatím to není potvrzeno.

Zavazadlový objem je malý: 170 litrů.

Fiat se bude nabízet s velkými patnácti nebo šestnácti palcovými koly. Ceny ještě nebyly zveřejněny. Na český trh by měl nový Fiat 500 přijít v lednu příštího roku. Mrkněte do fotogalerie.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Fiat 500 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek